Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÀs vàllalkozàsomhoz szükség...

KATÀs vàllalkozàsomhoz szükséges havi szinten könyvelőt fizetnem?

Figyelt kérdés
Szeptemberben indítottam a vàllalkozàsom, alanyi mentes vagyok, pénztàrgépet nem igénylő tevékenységi körrel. Ismerős könyvelő segített az adminisztrációban. Ha jól értem évente kell bevallàst készítenem, van szükség arra hogy havonta könyvelőt fizessek vagy elegendő a bevallàs elkészítésre igénybe vennem? Év közben mi a könyvelő teendője?

2019. okt. 6. 15:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Amúgy azzal érvelsz, hogy ha a könyvelő csinálja, én meg nem tudom a jogszabályokat, akkor ráfizethetek. Magyarul ha olyan csinálja, aki ért hozzá, akkor megbac a NAV. Én meg erre azt mondom: hát még ha olyan csinálja, aki nem ért hozzá? (Én)


Nem, köszönöm. Követem a dolgokat, de operatíve nem akarom csinálni. Inkább fizetek erre egy könyvelőt.


Neked nem egyértelmű amúgy, mert győzködsz. Nem kell, köszönöm.

2019. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad odabízni felelősség biztosítás nélküli könyvelőre a dolgokat. Családtagot meg ezért jobb kihagyni mert vele szemben a kárt nem úgy fogod érvényesíteni, hiába hogy hibázhat.


Teljes mindegy akkor, ha "vakok közt a félszemű a király", a bírságot meg egyéb adóhiányokat, önreviziós költséget, stb a vállalkozó fogja viselni akkor is, ha évente egy összesítőt csinál valaki képesítés nélkül is akár havi díjazásért cserébe, meg ha a vállalkozó maga farigcsálja össze a bevallásokat.

2019. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Neked nem egyértelmű amúgy, mert győzködsz. Nem kell, köszönöm."


En nem gyozkodlek, kifejtettem a velemenyem, hogy nekem nem annyira evidens, hogy KATA eseten meger 60 ezret a konyvelo, de meg ha kell is konyveloi tamogatas, vannak olcsobb alternativak.


"Amúgy azzal érvelsz, hogy ha a könyvelő csinálja, én meg nem tudom a jogszabályokat, akkor ráfizethetek. Magyarul ha olyan csinálja, aki ért hozzá, akkor megbac a NAV. Én meg erre azt mondom: hát még ha olyan csinálja, aki nem ért hozzá? (Én)"


Nagyon felreertetted. Magyarul a konyvelo nem biztos, hogy tenyleg ert hozza, ez mar szemelyes tapasztalat! Illetve, magyarul, ha nem ertesz hozza, es tanulni sem akarsz, akkor tenyleg ne te csinald.

2019. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Itt kétféle nézőpont ütközik és mindkettőnek megvan a maga igaza.

A fodràszos hasonlattal élve én itt arra lettem volna kivàncsi, hogy miért fizetek. Azért, hogy a fodrász "megcsinàlja a hajam" vagy vàgàsért, festésért, szàrítàsért és vasalàsért. Viszont tovàbbra sem tudom mit csinàl a könyvelő nekem havi szinten. Azon kívül hogy informàciót ad ha kérek, meg figyelmeztet hatàridőkre, ha kell. Persze, nézzek utàna és ha ezt sem tudom jobb ha elàsom magam, de az az igazsàg hogy senki nem úgy születik hogy tudja.

2019. okt. 7. 20:45
 25/25 anonim ***** válasza:
Havi szinten nem csinal semmit, adobevallas elott elkesziti a beveteli nyilvantartast a bankszamla kivonat alapjan, majd elkuldi a bevallast. (Feltetelezve, hogy alanyi adomentes vagy.)
2019. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!