Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha terhes voltam amikor a...

Ha terhes voltam amikor a fõnök elbocsájtott (pár eves munkaviszony) és ez majdnem 1 hónapja történt, most köteles lenne visszavenni?

Figyelt kérdés
2019. okt. 15. 15:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Nem kozos megeggyezéssel irtuk ala hanem ö bocsájtott el mert leépítés volt.

Most kiderűlt hogy akkor terhes voltam mert most már 6hetes vagyok.

Ilyenkor koteles visszavenni?

2019. okt. 15. 15:18
 2/16 anonim ***** válasza:
20%

Szerencsére nem. Ha az így működne, akkor minden csalódott, kirúgott nő gyereket csináltatna magának, csak hogy "biztonságban" legyen.


A védett állapot csak arra vonatkozik, ha te már bejelentetted a főnöködnek, hogy terhes vagy. Erre most rápacsáltál sajnos.

2019. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem akkor csinaltam hamar a gyereket hanem mar elotte az voltam, amint irtam amikor elbocsajtott mar babat vartam. Nem utanna lett a terhesség
2019. okt. 15. 15:38
 4/16 anonim ***** válasza:
11%

Olvasd vissza amit írtam. Egy szóval sem mondtam, hogy a te ezt csináltad.


Azt mondtam, hogy mivel nem szóltál róla a felettesednek, ezért olyan mintha nem is lettél volna. Semmivel nem tartozik neked a cég és nem is kell visszavenniük.

2019. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%
Ha a felmondáskor már tudtad volna, hogy terhes vagy, és akkor tájékoztatod a munkaadót, akkor nem rúghat ki. De így, egy hónappal később nem köteles, hiszen nem egy terhes nőt rúgott ki.
2019. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Jól írták a többiek, a felmondás elleni védelem csak akkor valósulhat meg, ha a munkaadód tud az állapotodról.
2019. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Mindenki tèved, az egyik pedig paraszt is.

Te már vèdett voltál, akkor is, ha nem tudtál a terhessègről. Vissza fognak venni, de beszèlj mindenkèpp ügyvèddel. Ha nem akarnak, bizony lehet munkaügyi bíróságra menni.

Korábban volt bejelentèshez kötve, ez már változott.

2019. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező: NE higyj a lepontozónak, aki szerint mindenki rosszul tudja.

De van egy nagyon fontos kérdés: a dátumok.


Pontosan hanyadikán bocsátott el (j nélkül), és számodra mikor derült ki, ill. mikor közölted ezt vele?

Kérlek írd le ezeket, mert ettől függ minden.

2019. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

Előző vagyok. Okoska azt hiszi, hogy mindenkinél jobban tudja, pedig nincs igaza.

De ő mindenkit lepontozott. Hajrá, őt is mindenki pontozza le, mert baromságot ír.

2019. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ha a felmondáskor már várandós voltál, ha nem tudtad, ezért közölni sem tudtad, azt is rendezi az Mt. Megtudtad, most közlöd, 15 napon belül vonhatja vissza a felmondást.
2019. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!