Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt meg lehet csinálni, hogy...

Azt meg lehet csinálni, hogy az abbahagyott tanulmányaim után a tandíj egy részét ledolgozom, egy részét pedig visszafizetem?

Figyelt kérdés
2019. nov. 8. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Mert ha jol veszem ki szavaidbol a ledolgozas alatt azt erted hogy ok adjanak neked munkat es nem kell neked keresni.
2019. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez nem így van, az egyik opció, hogy a tanulmányaimmal megegyező hazai jogviszony esetén mentesülök, vagy vissza lehet fizetni a tandíj felét, akár részletre is.

A kérdés, hogy ha először dolgozni kezdek, majd később úgy döntök, akkor a maradékot visszafizethetem-e?

2019. nov. 8. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

hogy a tanulmányaimmal megegyező hazai jogviszony esetén mentesülök, vagy vissza lehet fizetni a tandíj felét, akár részletre is.


Ez ott bukik el, hogy nem végezted el, tehát nem tudsz ilyen helyen elhelyezkedni. Feor szám van a bejelentéshez, tehát nem fognak diplomát igénylő pozícióra felvenni és abban foglalkoztatni.

Tehát az nem ér, ha mondjuk kermarkra jártál és utána a Tesco kasszázlban dolgozol.

2019. nov. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez sem így van...
2019. nov. 9. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. A mentesítésről (ha kérelmezed), hoznak egy határozatot, hogy 1 év + a tanulmányokkal megegyező időn belül kell a tanulmányokkal megegyező ideig magyarországi munkaviszonyt kell fenntartani (1 félév 150 napnak számít). Tehát gyakorlatilag 1 év türelmi idővel le kell dolgoznod az állami ösztöndíjat. Ha ezt nem teljesíted, akkor időarányosan újra visszafizetési kötelezettséged keletkezik (pl. ha 8 félévig jártál, és dolgozol 600 napot, akkor a felét az eredeti kötelezettségnek vissza kell fizetned). Viszont ilyenkor már nem nagyon könyörög az OH, emlékeim szerint rögtön a NAV-hoz kerül végrehajtásra a maradék összeg.
2019. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokat elmond az itteni emberekről, hogy a harmadik válaszolónak legalább sikerült felfognia miről van szó. A választ még mindig várom, mert nem arról van szó hogy lejár a ledolgozhatósági határidő és jön a behajtás, hanem én dönthetek-e arról hogy milyen arányban történjen a szabályos rendezés.
2019. nov. 9. 11:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel se leszel sokkal előbbre amit én írok. Én még nem hallottam ilyen lehetőségről, szerintem egybefüggő munkaviszony kell. De az a legbiztosabb, ha felhívod a felvi.hu egyik elérhetőségét. Ők se fogják tudni megmondani, mert soha nem tudnak semmit, de legalább azt megmondják nagynehezen, hogy hol találod meg a választ erre. Valószínűleg amúgy a képzési szerződésedben.
2019. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!