Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez adócsalásnak minősül?

Ez adócsalásnak minősül?

Figyelt kérdés

Elhagynám az országot, de hogy a hallgatói szerződés szerint ne kelljen 13 milliót visszafizetnem a 6 éves orvosi diplomáért csinálnék egy KFT-t ahova felveszem magamat ügyvezetőnek, és minimálbérre foglalkoztatom magam papíron, én meg a KFT-mtől veszek valami bagatell címen pl tanácsokat, és fizetem a járulékot meg minden vackot. Amit én nem kapok vissza az kb a járulék amit megkap az állam.

Ez az egész 6 éves munkaviszony kerülne nekem kb 1,5 millió ftnyi járulékba, ami mégse 13 millió.


2014. nov. 8. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kicsit elszámoltad magad. Jelenleg a minimálbér járuléka társas vállalkozó esetén 80e felett van havonta, mert van járulékfizetési alsó határ. Ez hat évre több millió...

plusz 3 milla a kft törzstőkéje.

És a minimálbér emelkedni is fog, szóval ennél is többe fog fájni.

2014. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
KATÁ-val?
2014. nov. 8. 13:46
 3/11 A kérdező kommentje:

igazából most részletkérdés, hogy mennyibe kerül (gondolom 13 millió + inflációnál nem több)

Egy könyvelővel kikalkuláltatom hogy érné ez meg.


Inkább a munkaviszony ilyen irányú letöltése mennyire legális az a kérdés.

2014. nov. 8. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:
Semennyire, fiktív foglalkoztatás törvénytelen.
2014. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
KFTnél nincs KATA.
2014. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy jo megoldas. Kataval plane. De nincs 80 ezer felett a kozteher sem. Lehet hogy az még jobb.
2014. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne hidd ám, hogy olyan buli köztartozásosnak lenni. Akármennyit is spórolsz vele.


Tapasztalatból mondom - car érzés

2014. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
miert van az hogy idiotaknak gondolja mindenki a NAV-osokat? Hidd el az ilyen kamu jogcimeken befolyo rendszeres osszegek lattan fel tudnak tenni eleg kellemetlen kerdeseket.
2014. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"én meg a KFT-mtől veszek valami bagatell címen pl tanácsokat"

Na, ez aztán egy cseppet sem szúrna szemet a NAVnak, hogy saját magadnak tanácsolsz bagatel címen (fiktív számlával).

Ráadásul az induló vállalkozásokat fokozottan ellenőrzik tavalytól.

És még nem beszéltünk az elvárt nyereségről, a TÁNYA-ról, a helyi adóról és persze a könyvelő díjáról (mert persze a havi,bevallásokat is küldni kell), az esetleges kötelező kamarai tagságról.

Azokról az apróságokról még nem is beszélve, hogy

6 év munkaviszonynál (még ha ennyi is maradna a minimálbér, mint idén, ami persze nem így van, mert évről évre emelkedik) jóval több a fizetendő járulék és adó. Ezt a másfél millát nem tudom, hogy számoltad, de jelenleg minimálbérnél havi 64ezer Ft a vállalkozás NAV felé történő befizetése (alapesetben)

Ha még az első ellenőrzésen (az új vállalkozás miatt) át is csúsznál, a legelső saját, nem céges adóbevallásod után fokozott vizsgálat alá esnél te is és a céged is, mert az itthoni adóbevallásodban fel kell tüntetned a külföldön szerezett jövedelmed is (tájékoztató jelleggel)

2014. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző, társas vállalkozó lenne, neki van járulékfizetési alsó határ, nem ússza meg 64-ből.

Ha kint él, itthon nem tudja munkaviszonyban ellátni az ügyvezetést sem.

2014. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!