Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit kell adóznom az üzletben?

Mennyit kell adóznom az üzletben?

Figyelt kérdés
Vegyeskereskedés bérleti jogát vásároljuk meg,mennyit kell adóznom pl a pénztárgép után,bejelentés után? Bt vel együtt a nevemre kerül, kell e még ezen felül valamilyen engedélyt kérnem? Mivel jár ez nekem?Holnapi nap ügyvédhez van időpontom,csak szerettem volna elötte tájékozódni.
2020. jan. 7. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyire nulla ismerettel biztosan nem vágnék bele.
2020. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem én fogok benne dolgozni, nagyon szeretem Magyarországot, folyton a lehurrogás és a másik ember irigysége, csak ez megy itt, ha nincs értelmes válaszod egyáltalán miért írsz bármit? Senki nem kiváncsi a véleményedre!!!
2020. jan. 7. 21:53
 3/7 A kérdező kommentje:
A másik dolog hogy az ügyvédhez azért megyek mert minden másról felvilágosít, én csak finanszírozom a családomnak az üzletet.
2020. jan. 7. 21:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerettem volna tudni, mégis milyen költségekkel jár kb, attól kértem tanácsot aki esetleg már évek óta jártass ebben, és tud valami okosat is mondani!!!!!! ÉS NEM a te megjegyzéseidre voltam kiváncsi, másrészről te soha nem kezted a nulláról ugye?? Te már igy születtél hogy te vagy az ász!! GRATULÁLOK!!
2020. jan. 7. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem így születtem, de nem is újszülöttként kezdtem vállalkozást. Sok sikert!
2020. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:

A bérleti jog megvásárlása után nem kell adóznod. Aki eladta neked, neki kell, ha jövedelme keletkezett az ügyleten. De ha jól értem, az üzletet üzemeltető bt-t vetted meg ténylegesen, nem a bérleti jogot (a bérlő a bt. marad, csak annak a tulajdonosa változott). Bt megvásárlásával egyébként nagyon óvatosnak kell lenni, nehogy előkerüljön valami kötelezettség a múltból, remélem, erre figyeltél. Ha még nem voltatok az ügyvédnél, én inkább ajánlanám tényleg a bérleti jogot megvenni, és egy újonnan alapítandó cég nevében vinni az üzletet.


Adózni nem a pénztárgép után kell. A pénztárgépnek van egy egyszeri díja, meg havi díja. Ha a bt-t veszed meg, akkor nem kell új, látod a könyvelésben, hogy mennyi volt a havi díj eddig, annyi lesz ez után is.


Az engedélyek függenek attól is, hogy mit árulsz, de kell pl. kereskedelmi végzettséggel rendelkező alkalmazott. Ha a bt-t veszed meg, akkor az engedélyek nyilván megvannak, de a szükséges feltételeknek folyamatosan rendben kell lenniük.


Adózni majd a nyereség után kell, illetve az alkalmazottak után fizetni közterheket. Az adózásban vannak választható lehetőségek, ezek mindenekelőtt a várható forgalom függvényében határozhatóak meg. Szóval egy számot nem tudunk mondani.

2020. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat,mai nap voltunk ügyvédhez mindenről tájékoztatott, utánna néztünk hogy, minden rendben van e a Bt vel, nem talált semmit szerencsére.Még van pár dolog ami után persze utánna nézünk még.Ezzel is sokat segítettél :)
2020. jan. 8. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!