Kálvin Tamás kérdése:

Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Ha katás vállalkozó vagyok,és szabaduszóként dolgozom és a külföldi (londoni cég) akinek dolgozom EURO-ba fizet nekem teljesitmény függően legyen példaul most :450 ezer forint akkor azután hogyan kell számlázni?Ők minden hónap 10.munkanapjáig utalják el a fizetésemet,de én nekem az OTP-s számlámra jön ami átváltja automatikusan HUF-ba.Szóval oké 50 minden hónapban a navnak megy ezt tudom,de engemet nem ez érdekelne...

Sosem számlázztam még nem is értek hozzá meg szeretném tanulni ez ezzel jár.Na de ha peldaul a billingot akarom hasznalni akkor miket kell hova írni ha peldaul kaptam azaz meg érkezet a 450 ezer HUF a számlámra akkor be lépek a billingoba és mit kell csinalni?

Kérek mindenkit normális választ írjon (a kioktatásbol nem kérek) útoírat:Senkise tanul meg egyböl focizni,pingpongozni csak ha elkezdi és folyamatközben bele tanul:)



2020. jan. 12. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy. Illetve nem így kéne mennie. Az elvégzett munkáról jó esetben születik egy teljesítésigazolás. Te kiállítod a számlát és a számla alapján utalnak ők neked. És nem fizetést, hanem a számla ellenértékét. Feléjük euróban számlázol, majd attól függően, hogy milyen devizaárfolyamra jelentkeztél be, úgy kell felvezetned a bevételi nyilvántartásodba.


Én is billingot használok amiugy, nagyon faszán működik vele minden.

2020. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ezt egy könyvelő hallaná... Egyébként van ingyenes tanácsadás például a kereskedelmi kamaránál, ahol tuti hitelesen válaszolnak a kérdéseidre. Én a fentiek alapján nagyon ajánlom, hogy vagy őket vagy egy normális könyvelő keress fel. A fizetésed összege alapján ennyi bele kell férjen. Már csak azért is, mert pingpongnál maximum elvéted a labdát, addig itt sok százezerbe kerülhet, ha hibázol.



Érdemes például tisztázni, hogy mi az a burkolt foglalkoztatás. És ha a te esetedben ez felmerül-e mint probléma, akkor hogyan tudod kivédeni.


A számlán is vannak dolgok amiket kötelezően fel kell tüntetni, bizonyos esetekben például a "kisadozó" szöveget.


De ezenkívül még egy csomó dolog van amire figyelni kell, szerintem célszerűbb élőben valakivel beszélni erről, mint neten random hozzászólásokra hagyatkozni.

2020. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nav online számlázója ingyenes, azzal tudsz számlázni


Ha nincs könyvelőd, akkor először menj el a kormányablakba, segítenek tevékenységi kört választani ill tájékoztatnak arról, hová kell bejelentkezni még:

Kereskedelmi kamara, hipa

2020. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem,könyvelőhöz menni fogok de szeretném ezt tudni előre..Szerintem a könyvelő azért van hogy segítsen ne lebasszon hiszen senkise vállalkozónak születtik és ezt is meg kell tanulni.Meg fogom tőle is kérdezni mert ehezz mar tenyleg nem értek.Értem én a büntit meg az ehezz hasonlókat nem hiába akkarok tájékoztatást kérni itt is meg könyvelőtöl is..De a cég neve adott meg a cim stb csak amikor tegyük fel jön a számlámra a pénz jelen esetben most 450 ezer es az legyen 01.09 mikor meg érkezik amit ők euroban el utaltak és nekem az OTP átváltotta automatikusan HUFba..Na de ha én meg kaptam és még az nap el akarom késziteni a számlát akkor csak annyi a dolgom,hogy ki töltsem a cég adatait és hogy mennyit utaltak ?Ott van pl: a számlázz.hu ott ki töltöm a cég adatait és a megnevezésnél meg adom azt hogy pl:Fizetés, mennyiségnél azt hogy:1,egység árnál 1351 EURO? és a netto árnál is 1351 euro ÁFA AMM és kész? ha euroban utalnak akkor a deviza rész euro lesz,számla nyelve:magyar és ennyi?
2020. jan. 12. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon nem. Előbb számlát álllítasz ki, ami alapján utalnak majd. Ennek a sorrendnek kéne lennie. A számlán mindenképpen szerepeljen a kisadózó szó. A fizetés szót véletlenül se írd rá, mert abból óriási bajod lesz. Valamint figyelj arra, hogy milyen árfolyamra vagy bejelentkezve a navnál.
2020. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó te tényleg nem értettél engemet:)

Elvégzek egy munkát azt ök ki fizetik minden hónap 10.munkanapjáig és utána arról kell nekem számlát ki állitani hogy tudjak adózni utána bár szerintem nem fogalmaztam értetlenül :)

2020. jan. 12. 19:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Díjbekérő vagy számla nélkül nem tudnak utalni neked
2020. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De akkor ez miért nem egy sima munkáltató-alkalmazotti viszony? Miért vagy mi után akarsz adózni?


Normális esetben ez úgy történik, hogy te valamilyen terméket/szolgáltatást nyújtasz bizonyos díj ellenében. Amiről számlát állítasz ki. Ennek a szolgáltatásnak ellenértékét kapod meg a vásárlót. És ez nem történtik fordítva. Ha "fizetést" kapsz és azt akarod számlázni, akkor felmerül a burkolt foglalkoztatás, amit meg a NAV nem hagy csak úgy annyiban.

2020. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hidd el kedves kérdező, hogy én nagyon is jól értem, hogy te mit mondasz. Sajnos...

Amit készülsz tenni, az burkolt munkaviszony, a kata kijátszása, adóelkerülés. Nagyon súlyos következményekkel jár, ha a nav felfedi. Visszaminősítik munkaviszonnyá és mindkét félen behajtják az elmaradt adókat, valamint téged kizárnak a katából. Még mindig jó ötletnek tűnik fizetést számlázni?

2020. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek előre is utólag rá jöttem fordított számlázás van a cégnél..Szóval ők csináljak még nekem a számlázást az én nevemben angolul és úgy küldik a fizetest.Mielott jönnének a lebaszos kommentek 1-bocsanatot kértem..2--nem vagyok profi vállalkozó nem rég lettem az bele kell tanuljak de azért koszonom a válaszokat
2020. febr. 6. 14:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!