Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adózzak, ha adás-vétell...

Hogyan adózzak, ha adás-vétellel foglalkozom, és nincs bejelentett munkám?

Figyelt kérdés

Szeretném teljesen törvényessé tenni, mivel már 2 éve ezzel foglakozom, és havi közel 2 millió ft a haszon.


Nem szeretném elárulni mi a termék, de nagy rá a kereslet.

Nem illegális anyag, tárgyi dolog, amit sokhelyen árulnak boltokban.


A gyártótól szerzem be külföldön, és kb 20%-kos haszonnal azonnal el tudom adni már másnap. (Utazás miatt)


Ha heti 5x fordulok a személyautómmal az eus országok között, akkor pontosan

Havi 2 millió körül van a profit.


Nagy a kockázat, mivel 10 millió ft-nyi készpénzzel utazok, azzal fizetek, és eladáskor készpénzt is kapok.


Nem vagyok sajnos tisztában a jogi dolgokkal, és mivel elkezdtem nagyban csinálni, szeretném legálissá tenni valahogyan.(persze ha ez illegálisnak számít)


Eddig kis összeggel csináltam, de sikerült megbeszélnem a vevővel a nagyobb mennyiséget.


Mi ennek a legegyszerűbb módja? Számlát kapok vásárláskor, a nevemen van, de eladáskor semmit.


Van bármilyen vállalkozás forma, amivel el tudok számolni ha nem is az egész összeggel, de legalább évi 10–15 millióval?


Bűnt követek el ezzel?

Én azt gondolom laikusként, hogy nem törvénybe ütköző vásárolni olyan dolgot, amit esetleg másnak drágábban tudok eladni.

A határoknál nincs ellenőrzés ugyan, de ha lenne is, nem találtam olyan törvényt, hogy egy “nyaralás” során ne vásárolhatnék belőle eu-n belül és vihetem haza.


A termék darabszáma sem nagy mennyiségű, és méretre sem nagy, egy kézzel fogható. Általában 50-80 közötti db-ot szoktam venni, elfér a kombi autóm csomagterének a felében.


Számlát ad a cég, hogy mit vettem mennyiért, de az eladáskor nem kapok.


Mit tudok tenni, hogy minden jól működjön?


Szeretnék felkeresni ügyvédet és könyvelőt is, de félek, hogy beszélnem kell a termékről, és nem szeretnék, mert félek, hogy bárki lenásolhatja amit csinálok.

Nagyon egyszerű dolog, biztos csinálja más is, ugyan ezzel vagy akár más termékkel.


Én azért választottam ezt, mert viszonylag kicsi és drága és van rá vevőm.


2020. jan. 22. 03:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem árulhatja el, hátha te is ilyennel akarnál kereskedni utána :)
2020. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
37%

Könyvelő mindenféleképpen tudni fogja, hogy mi ez, hiszen a számlákat könyveli le, azon pedig rajta van a "titkos dolog".


"Nem látja a nav, hogy az ember negyed annyit nem keresett élete során mint amennyi érték a nevén van?"


Hozzád járnak kukkolni NAV-osok? Benéznek az ablakon időnként, hogy mid van? Ugye, hogy nem? Gondolj bele, máshoz sem...

2020. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!