Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igénybe vehetem a családi...

Névtelenül nevű kérdése:

Igénybe vehetem a családi adókedvezményt válás után?

Figyelt kérdés

Elváltunk, a volt feleségem gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat, 3 gyerekünk van.

De nem költöztünk szét!

Egy családi házban élünk, ide vagyunk bejelentkezve mind az öten.

A jogszabály szerint az veheti igénybe a családi adókedvezményt, aki jogosult a családi pótlékra.

A Jogszabály szerint az jogosult a családi pótlékra, aki vér szerinti szülője a gyerekeknek és egy háztartásban él velük.

Akkor én miért ne lennék jogosult? Egy házban élünk, és ha valami elromlik, közösen javítjuk. A nagyobbgyerek-kiadásokat is közösen álljuk a gyerektartáson felül is.

Valaki?



2020. jan. 24. 20:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tehát csak:


1, vele együtt élő házastárssal

2, vele együtt élő élettárssal


NEM oszthatja meg, ha emelt családi pótlékot vesz igénybe az anya.

De Nem VELEM NEM oszthatja meg, mert én eleve jogoszlt vagyok.


Akikkel NEM oszhatja meg ha emelt családi pőtlékot kap, az nem ÉN vagyok, mert én nem vagyok neki sem VELE EGYÜTT ÉLŐ HÁZASTÁRSA, sem VELE EGYÜTT ÉLŐ ÉLETTÁRSA, hanem én egy ELEVE JOGOSULT személy vagyok, mivel VÉR SZERINTI szülő vagyok és EGYHÁZTARTÁSBAN élek a gyerekeimmel.

2020. jan. 25. 10:59
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha egyedülállók családi pótlékát kapta, akkor teljesen mindegy, hogy Te eleve a jogosultsági körbe tartoznál, nem oszthatja meg mással, hiszen azért kapta az egyedülállóknak járó magasabb összeget, mert EGYEDÜLinek számít, tehát nem volt abban az időszakban más jogosult.


Ne akard megerőszakolni a dolgokat, mert csak baj lesz belőle.


Ha nem kapott egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékot, akkor osztozkodhattok az összegen.


Beszéld meg az asszonnyal, hogy Ő miként látja ezt a dolgot, ne az legyen, hogy másként akarjátok, és a végén mindkettőtöknek baja lesz belőle. Ez legyen megbeszélés kérdése, ne egyedi döntés! Kénytelenek vagytok együttműködni, ha mindketten érvényesíteni fogtok/akartok családi kedvezményt. Másként nem fog menni.

2020. jan. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Azt érzem, hogy tényleg segíteni akarsz. Megfogadom a tanácsodat!

Jól esett a segítőkészséged! :)

2020. jan. 27. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!