Mi után kell adóznom?

Figyelt kérdés
Internetes kereskedelemmel szeretnék foglalkozni, egy ideje csinálom is, de mostmár hivatalosan szeretném "nagyban". Katásként ugye évi 12m a limit, de azt sehol nem írják ha valaki adás-vétellel foglalkozik akkor a pénz forgalom számít, vagy a haszon. Tehát ha veszek egy tételt 50 000ft-ért, és eladom 70 000ft-ért akkor a 70e vagy a 20e ami elkonyvelődik? Voltam könyvelőnél, ő azt mondta hogy a 70e, tehát az egész pénzforgalmat kell nézni, de én ezt nem tudom elképzelni, mert akkor a kissebb boltok, ezzel foglalkozó emberek igen csak kis haszonnal üzemeltetnek...

2020. febr. 3. 22:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Annyira rájöttem hogy ebben az országban az előrelépés, haladás, az hogy valami több lehessen az emberből mint átlag munkás ember legálisan, gyakorlatilag lehetetlen.

És mivan ha vételi jegyeket írok? Beszéltem ismerősömmel aki katából lett kft, ő így tudta megoldani a dolgot az elején.

2020. febr. 10. 02:11
 12/13 anonim ***** válasza:
Vételi jegy is működhet, de érdemben nem fog befolyásolni az adóalap megállapításában. Ahhoz képest , meg hogy magánszemélytől veszed veeli jeggyel, még az áfa körből is kiesel. Bizományos értékesítés lehetne még, vagy jutalékos értékesítés. Akkor számítana a jutalék összege a teljes vételár helyett.De nyilván disztribútor nagyker stb. ilyenbe nem igazàn érdekelt , a direct salest vagy mlm-et leszámítva.
2020. febr. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nem tugyuk megudani
2020. febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!