Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most mi ez az adóvallásos...

Most mi ez az adóvallásos baromság? Cég már nem csinálja meg. Próbáltam regisztrálni a nav oldalára de valami e személyit kér. Mi a bánatért kell ezt így megcifrázni? Hogyan tudom ezt az egész dolgot legegyszerűbben elintézni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 23. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy letöltöd az ányk-t, a bevallást, kitöltöd, nyomtatod, beadod...

Ügyfélkapu nyitható ocsmányirodában is, 30 mp alatt.

2018. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem csinálja meg a NAV?
2018. ápr. 23. 21:09
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Már rég megcsinálta, te pedig el is fogadtad, mivel nem reagáltál rá
2018. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

3, menj aludni, ne beszélj hülyeséget.


Kérdező, megcsinálták, de azt nem ártana megnézni, ellenőrizni az igazolások alapján, javítani, ha kell. Ezt csak ügyfélkapun tudod megtenni. Ha nem nézed meg, nem fogadod el, akkor május 22-én bevallás lesz belőle, akár jó, akár nem. És ha nem jó, nem mondhatod, hogy nem is láttad, te vagy a felelős érte.

Tehát basszus megcsinálod magad, vagy üfk

2018. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha megcsinálták akkor én nem buzerálom mert azt se tudom miről van szó.
2018. ápr. 24. 00:29
 6/9 anonim ***** válasza:

" Cég már nem csinálja meg."

Eddig sem volt rá köteles... Az egy dolog, hogy vállalta az elkészítését.


Manapság úgy megy, hogy a NAV minden magánszemélynek elkészíti a bevallás tervezetét. Akinek van ügyfélkapuja, annak oda küldi és ott meg lehet nézni, javítani, kiegészíteni stb., ha nem értesz vele egyet.

Akinek nincs ügyfélkapuja, az kérhette X. Y. időpontig többféle módon, hogy a lakcímére postázzák ki.

Most már csak ügyfélszolgálaton lehet kérni.

Ha valaki egyetért a tervezettel, akkor semmi dolga vele, május 22-én az lesz a végleges bevallása. Ha nem ért egyet vele, akkor javítja, kiegészíti stb., vagy bead egy általa elkészített bevallást.


A tervezet nem biztos, hogy mindig jó, hiszen a NAV abból az adatból dolgozik, amit a munkáltató/kifizető havi szinten bevall neki a dolgozói jövedelméről.

Ha bármi más olyan bevételed, jövedelmed van, amit "havi kifizetői bevallási kötelezettség" nem terhel, arról a NAV nem tud. Ezt önállóan kell bevallani, hiszen a tervezetben sem tud szerepelni. Valamint ott sem biztos, hogy minden stimmel, ahol valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményre vagy jogosult, vagy költségelszámolási lehetőség van a bevétellel szemben.

2018. ápr. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha valaki egyetért a tervezettel, akkor semmi dolga vele, május 22-én az lesz a végleges bevallása."

Szóval, ha nincs ügyfélkapum akkor ez lesz a bevallás és kész ? Nem kell csinálnom semmit?

2018. ápr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na meg miért valljak be olyan jövedelmet amiről nem tudnak? Nem vagyok saját magam ellensége. Jó lesz az amit a cég elküldött nekik.
2018. ápr. 24. 08:34
 9/9 anonim ***** válasza:

... mert például kibukik valahogy egy idő után...


A jövedelem eltitkolást büntetik, elég keményen. Akár milliós tartozásod is lehet általa, aztán szaladgálhatsz, mint a mérgezett egér, hogy kimássz belőle. :)

2018. ápr. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!