Meddig van mèg TB-m?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

December 31.-vel a volt munkáltatóm elküldött, mert asszisztált reprudokción (inszeminació) vettem részt. Bejelentkeztem a munkaügyi központba, ami most február 22.-vel megszüntette a támogatást, ugyanis 45 napra adták meg, ami szombaton volt. Mivel nekünk most az első szempont az, hogy gyerekünk legyen, így kezdjük a lombikot, és így nem is keresek munkát. Viszont nem tudom, hogy a TB-m így még meddig érvényes? Természetesen saját magam után akarom fizetni, de holnap kell menjünk a Kaáliba, és elég kellemetlen lenne, ha nem lenne TB-m. Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 23. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Január 1.-től számítva 45 napig, azaz február 14.-ig volt. De mivel a TBt utólag kell fizetni, most még rendben vagy. Március 12.-ig kell befizetni a februári tört havit, majd onnantól a teljeset.
2020. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Január 9.-vel jelentkeztem be a munkaügyibe. :)
2020. febr. 23. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha határozatlan idejű, próbaidőn túli szerződésed volt, akkor nem rúghatott volna ki a munkáltató. Reprodukciós eljárás ideje alatt is védve vagy, ugyanúgy, mint terhesen.
2020. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan! De okosak voltak! “Létszám leépítés miatt”! Az ellen pedig nem tudok mit tenni. Ténylegesen több embert küldtek el, nem csak engem.
2020. febr. 23. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy 45 napig álláskeresésit kaptál, ami február 22-én járt le? Ezután 45 napig még egészségügyi ellátásra jogosult vagy, majd csak a 46. naptól kell fizetni.

Az egyes válaszoló valszeg átsiklott az álláskeresési felett.

2020. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha január 09-ével igényelted az ellátást, és 45 napra jogosult voltál, akkor február 23-ig jár az álláskeresési járadék.

Az álláskeresési járadék folyósításának megfelelő időtartamra nem kell fizetned magad után külön járulékot, de maximum 45 napig, mivel a járadék folyósítás ideje tb. szempontjából biztosítottságot keletkeztet.


Tehát ha 45 napra járt és kaptad is, akkor a járadék megszűnését követő 45 napig nem kell fizetned semmit (tehát április 08-ig), majd a 46. naptól, ha addig nem válsz biztosítottá (például munkaviszony által).


Remélem, jól számoltam ki a 45 napot... :)

2020. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2020. febr. 24. 07:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!