Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A tb tartozást ki hajtja be?

A tb tartozást ki hajtja be?

Figyelt kérdés

Maga a NAV vagy a kerületi önkormányzat? Hozzátartozik, hogy az adós nevén van ingóság (gépjármű, tehát gondolom az kerül lefoglalásra).

Előre is köszi, ha segítesz!



2020. febr. 28. 13:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Évente 1 alkalomnal 500.000 Ftig fam01-es nyomtatvánnyal automatikus részletfizetést engedélyeznek a tartozás rendezésére.
2020. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam, de szerintem annál több a tartozás. Utánakérdezek mindenképpen.

Köszönöm szépen!

2020. febr. 28. 21:14
 13/15 anonim ***** válasza:

500 ezer feletti lenne?

Az számszakilag sem állja nagyon meg a helyét, ha mondjuk nincs ingatlanra jelzálogjog bejegyezve.


2015-től előíródott járulék jelen pillanatban 431 ezer forintnál tart. 500 ezerig van még 69 ezer körül. Ha nem indult még behajtás, akkor maximum késedelmi pótlék rakódhatott rá, ami 15 ezernél nem lehet több 5 évre számolva.


10 ezer forint felett elkezdik beszedni a pénzt (inkasszó, jövedelem letiltás), 100 ezer forint felett minden más is jöhet (ingóság, ingatlan foglalás, helyszíni behajtás is, stb.).


Az az 1 db fizetetlen szabadság senkinek nem fog feltűnni, az ilyesmit nem tudják még "lekövetni" úgy, hogy előíródjon arra is a járulék.


Lehet, hogy egy következő nagy informatikai fejlesztésnél már ezt is megoldják. :)

2020. febr. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kicsit tobb, mint 2 evig volt folyamatos jogviszonyom, utana 48 napig voltam munkanelkuli emiatt a navnal bementem es 3 napra kivetitve kertem csekket, azokat befizettem tavaly, es dec 31-en mar nem volt szabadsagom annyi ezert lett fizetetlen... sajnos... azota is itt vagyok, hetfon jar le a probaidom.
2020. febr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből nem nagyon lehet elindulni, és eligazodni sem. :)


Még mindig nem tudom, hogy miből gondolod, hogy több százezres tartozásod van.

Ne tippelgessünk, inkább "kérdezd" meg a NAV-nál, hogy éppen hol tartasz, mivel a leírásodból nem lehet pontosan megmondani, hogy mikor volt/van járulék-fizetési kötelezettséged, mikor nincs.

Ahhoz rém kevés az info...

2020. márc. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!