Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi pótlék,4 vagy több...

Családi pótlék,4 vagy több gyermek után járó szja adómentesség jár-e ilyen esetben? (Elvált szülők)

Figyelt kérdés

Legyszíves segítsetek, mert nem tudtam értelmezni.

Első házasságomból 4 gyermekem született. Válás után 2 nálam 2 az édesapánál lett elhelyezve. A családi pótlékot is 2-2 gyerek után vettük fel mindketten és gyerektartást egyikünk se fizetett.

12 évi jogosultságom a családi pótlékran, akkor csak a nálam elhelyezett 2 gyerek esetében áll font?

Masodik házasságomból 1 gyermekem van.


Összesen 5 gyermeket szültem viszont 2-őt nem én neveltem kiskoruktól.


Most adómentes pehetek vagy sem? Szerintem igen és intézem is csak valaki beszólt, hogy ebben az esetben mégsem. ???


2020. márc. 1. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezem, hogy legalább 12 évig kellett családi pótlékra jogosultnak lenned 4, a saját háztartásodban nevelt vér szerinti gyerekre. Ha a 4 gyerekből kettőt az apuka nevel, és ő kap utánuk CSP-t, akkor nem vagy jogosult. Kivéve, ha a legkisebb gyerek 12 éves kora után váltatok el.
2020. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 2 kisebb gyereket hagytam az apjuknál. 6 és 8 évesek voltak.
2020. márc. 1. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy adómentes.
2020. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem jár az adómentesség, hiszen nem te neveled őket, és nincs meg a 12 év.
2020. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Es ki fogja ellenorizni? Kiderulne?
2020. márc. 2. 02:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, kiderül. Az állam nem hülye.
2020. márc. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel a bejelentéskor meg kell adni a gyerekek adatait, így kiderül, hogy nem vagy jogosult.
2020. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!