Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eltörlik/eltörölték a szuperbr...

Eltörlik/eltörölték a szuperbruttósítást? Ha még nem, akkor mikor fogják? Egyáltalán el fogják törölni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon remélem, hogy nem törlik el, mert nekünk havi +30ezret jelent és senki sem mond le szívesen a plusz pénzről.
2010. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál. Hát igen, nekünk is plusz pénz van belőle, de itt mindenki annak örülne, ha inkább megszűnne.

Remélem akkor marad!

2010. júl. 27. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Mitől van nektek plusz pénz a szuperbruttósításból??? Ez azt jelenti, hogy az adóalapod, (bruttó béred) fel van szorozva 1,27-tel. Vagyis 27%-kal többre fizeted az SZJA-t, mintha nem lenne szuperbruttó. Amiről ti beszéltek az az adójóváírás, de az nem 30 ezer, hanem havi 15100.

Amúgy a szuperbruttó eltörléséről hallgatnak, de az adójóváírást jövőre el akarják törölni.

2010. júl. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, kedves utolsó, konkrétan nem a szuperbruttósításból van pénz, hanem abból, hogy mellette megemelték a sávhatárokat. A férjem bruttójának nagy része eddig a magasabb sávba esett, most pedig (hogy kitolták 5 millióig a sávhatárt), már csak kis része esik a magasabb sávba. Na ebből adódik a különbség. A jövedelmünk okán adójóváírásra már egyikőnk sem jogosult, részben sem.
2010. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
08:43-nak igaza van. Páromnak sem adójóváírásból van több pénze, mivel nem is jogosult rá. Én is csak azért vagyok jogosult rá, mert GYED-en vagyok!
2010. júl. 28. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!