Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kiváltok vállalkozoi...

Ha kiváltok vállalkozoi engedélyt? , és nagy tételben vásárolok élelmiszert kereskedelmi mennyiségben nagyker áron, mindennemu engedély ésszakképesítés nélkul, de nem adok el semmit hanem

Figyelt kérdés
magam eszem meg mindet karantén ideje alatt, azzal követek el valamilyen szabálysértést?
2020. márc. 29. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, elég sokat.
2020. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kötelző eladni?
2020. márc. 29. 20:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem. Viszont el kell tudnod számolni vele. Ha romlandó áru pl, akkor értelemszerűen nem állhat hónapokat nálad, gondoskodni kell a megsemmisítésről (hivatalosan). Ha magad hashnálod fel, akkor az olyan, mintha magadnak adtad volna el.
2020. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és mi akadálya az elszámolásnak? (romlando áru meg nem honapokig fogállni értlemszeruen azt hamarab eszem meg, nem rohasztásra vettem)
2020. márc. 30. 09:05
 5/13 anonim ***** válasza:

A Metro áruházban mindenféle vállalkozói engedély nélkül, egy egyszerű napi jegy váltása mellett kiszolgálnak nagytételben. És vehetsz kartonszámra lisztet meg tartós tejet. De minek?

Én egyszer elfelejtkeztem egy kiló lisztről meg egy fél kiló szárazbabról a spájzban. A liszt megmolyosodott, a szárazbab zsizsikes lett...

2020. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy a romlandó árut hamarabb eszed meg vagy nem. Az a lényeg, hogy ha nem adod el a romlandó árut, akkor be kell tudnod mutatni, hogy a megfelelő szerveknek átadtad megsemmisítésre. És erről papír kell. Amúgy miért érné meg ez az egész neked? Vállalkozói kiváltása nyilván ingyenes, de kamarai díj 5ezer, kereskedelmi engedély 3ezer. Ráadásul még végzettséget sincs, sem kereskedői, sem boltvezetői, így nem is vállalkozhatsz. Több sebből vérzik ez a terved az a helyzet.
2020. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tulajdonosként nem kell végzettség, ha van a boltomban kereskedői végzettséggel rendelkező ember
2020. márc. 31. 04:43
 8/13 A kérdező kommentje:
"Amúgy miért érné meg ez az egész neked? Vállalkozói kiváltása nyilván ingyenes, de kamarai díj 5ezer, kereskedelmi engedély 3ezer" egy bizonyos mennyiség felett megéri. ha 30% árrésben gondolkozunk akkor durván 16000 Ft-nyi áru fölött már megéri. Joval többet költ valaki néhány honapban élelmiszerre, főleg ha több családtag is van
2020. márc. 31. 04:46
 9/13 A kérdező kommentje:

"És vehetsz kartonszámra lisztet meg tartós tejet. De minek?


Én egyszer elfelejtkeztem egy kiló lisztről meg egy fél kiló szárazbabról a spájzban. A liszt megmolyosodott, a szárazbab zsizsikes lett..."


Mifelénk nem felejtik el a kaját megenni, hanem megbecsulik. Lehet azért, mert nem csak liszten babon és tejen élunk, hanem változatos étrenden. Nem csak ezeket érdemes megvenni, kartonszámra venni olyasmit amit nem tudunk megenni annak a megromlása elött viszont kifejezetten értelmetlen. Eleve érdemesebb tartosabb élelmiszert venni hosszutávra, rövidtávu szavatosságut pedig rövidtávra.

2020. márc. 31. 04:50
 10/13 A kérdező kommentje:
"ha nem adod el a romlandó árut, akkor be kell tudnod mutatni, hogy a megfelelő szerveknek átadtad megsemmisítésre. És erről papír kell. Amúgy miért érné meg ez az egész neked?" na de nem megsemmisiteni veszem, hanem megenni.
2020. márc. 31. 05:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!