Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg vállallkozói engedély...

Tényleg vállallkozói engedély kellene hogy le tudjam adózni?

Figyelt kérdés

Szomszéd néninek mindig én vágom a füvét + egyéb dolgokat csinálok ha kell (90 éves, család nagyon közeli ismerőse) és amikor megjön neki a nyugdíja, mindig átballag és ad egy huszast.


Nemrég voltam a navnál egy másik ügyben, de mivel normális volt az ügyintéző akivel beszéltem, megkérdeztem ezt is hogy hogy kellene leadózni.


Kicsit megdöbentem mert azt mondta szinte lehetetlen, pl vállalkozói engedély is kellene hozzá. A legeslegegyszerűbb megoldás az lenne ha a néni ajándékként adná, mindig le kellene papírozni. De mondta hogy persze ez is hazugság lenne így, de más módszer nincs. A végén meg megsúgta hogy ugyan titkoljam el, úgyse derül ki. Ne is érezzem magam rosszul, mert a rendszer van hülyén kitalálva.


Szerintetek is tényleg esélytelen leadózni?


2018. dec. 23. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Szomorú, hogy már a NAV-nál sem tudják mit várnak el...


parancsolj:

[link]

2018. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen baráti alapú, nem rendszeres, kis mértékű dolgokkal nem kell foglalkoznak és a NAV se foglalkozik vele (nem is tud róla).


Aki vállalkozó és ezzel foglalkozik ad számlát amit el tud számolni. De magánembernek mindegy.

2018. dec. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
A néni havi 1000 Ft-ért be is jelenthet háztartási munkára, így nem kell hozzá vállalkozói.
2018. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!