Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kiváltok vállalkozoi...

Ha kiváltok vállalkozoi engedélyt? , és nagy tételben vásárolok élelmiszert kereskedelmi mennyiségben nagyker áron, mindennemu engedély ésszakképesítés nélkul, de nem adok el semmit hanem

Figyelt kérdés
magam eszem meg mindet karantén ideje alatt, azzal követek el valamilyen szabálysértést?
2020. márc. 29. 15:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Látom komoly bajok vannak az egész helyzet értelmezésével nálad :)


Oké, hogy neked nincs végzettséged, habem elég ha az alkalmazottnak van. Na de van fogalmad arról, hogy mennyibe kerül egy alkalmazott? Vaskosan mínuszban jönnél ki, mert annyival nem kapnád olcsóbban a kaját.


És én értem, hogy nem megsemmisíteni veszed a romlandó árut, hanem megenni, csak azt értsd meg, hogy ezt NEM TEHETED MEG! Vagy eladod az árut (akár magadnak is), vagy át kell adni a megfelelő szervnek. Ennyi.

2020. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
ugy érted ahhoz is fel kell vennem alkalmazottat, hogy magamnak adjam el? mert ha papiron eladhatom alkalmazott nélkul akkor azt nem kell felvennem igy költségem sincs. ellenör meg nem johet megnézni, alkalmazott nélkul vagyok e mert nincs nyitva a bolt se. felvásárlok egy árukészletet, majd nyitás helyett eladom haszon nélkul magamnak.
2020. márc. 31. 12:09
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem az ellenőr számít. Alapjáraton nem lehet olyan tevékenységed, aminek végzésére nem vagy jogosult. Ehhez kell az alkalmazott, ha neked nincs papírod. És hol adod el magadnak a terméket, ha nincs boltod? Értsd meg kérlek, hogy több sebből vérzik az ötleted, ezt így NEM lehet kivitelezni. Hidd el, hogy csak neked akarok jót, mert ez így nagyon tévút neked.
2020. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!