Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

KATA. Ha egyéni vállakozást szeretnék csinálni, akkor hogyan kell fizetni a KATA-t? Azt értem h havonta. De a kiváltás elött kell befizetni az 50 ezret vagy majd a válalkozói munkaból szerzett pénzből?

Illetve mivan akkor ha épp nem csinálok semmit(nem keresek pénzt,de van papiron egyéni vállakozásom) akkor is kell havonta az 50 ezret fizetni vagy akkor nem? Hogyan működik ez?

Bocsi hogy magyartalan a kerdés.

Netpincér és woltnal szeretnek dolgozni.

Kérdések hasonló témákban: egyéni, futár, vállkozás

márc. 26. 19:06  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Tehát peldáuk ha január 1 én valtom ki az EV -t akkor február 12. ig kell az 50 ezer a januári honapra?

# 1/4Időpont márc. 26. 19:10 Privát üzenet
xswerdy nevű felhasználó válasza:

kiváltáskor nem kell fizetned semmit. Minden havi KATA-t a következő hónap 12-ig kell befizetned. De a csonka hónap is hónap. Azaz ha ma elkezded, akkor már márciusra kell fizetned, április 12-ig (a teljes 50.000-t).

A későbbiekben szüneteltetheted a vállalkozást, arra a hónapra nem kell fizetni, amikor egy napig sem voltál aktív.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 26. 19:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vagy mar januárba kell az 50 ezer a januári hónapra?

Mi van akkor ha január 31 be kezdek el dolgozni EV-ként? akkor is február 12?

# 3/4Időpont márc. 26. 19:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Úhhj de gyors es hasznos válasz , köszi!!!

# 4/4Időpont márc. 26. 19:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Wolt futárnak egyéni vállalkozóként milyen költségei vannak?
Hogy kell kitölteni eSZJa-t egyéni vállalkozóként, milyen mezőket kell hozzáadnom ha arra a 3 hónapra 0 áfásan voltam bejelentve és semmilyen bevételem nem volt illetve dolgoztam...
Mennyi az őstermelői igazolvány kiváltás költségei? Vannak további költségei, ha őstermelő aakrok lenni?
Megéri egyéni vállalkozást beindítani úgy, hogy kiegészítő munkát végeztem eddig a cégnek, ahol dolgoztam?
Január 29. -én adtam fel ügyfélkapun az igénylést az egyéni vállalkozóihoz, azóta sem jött meg, ilyenkor mit kell csinálni?
Egyéni vállalkozóit, ha kiváltom milyen költségeim lesznek havi szinten? Mennyibe kerül kiváltani? Mik a feltételei? Mi a kiváltás menete? Mi az amit végezhetek EV-ként? Mi az amit nem?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!