Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy laptopot szeretnék venni...

Egy laptopot szeretnék venni az Amazon. Es (Spanyolország) oldalról, mivel EU-s tagország, így elvileg nem kell fizetni se vámot se ÁFA-t?

Figyelt kérdés
Tudom hogy EU-n kívül vámköteles meg ÁFA is rámegy, de ha erről az oldalról rendelem akkor ez egy Spanyolországi Amazon lerakatból jön és így mentes minden alól? Válaszokat előre is köszönöm!

2020. ápr. 17. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Vam eleve nincs afat még kell
2020. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Magánszemélyként a spanyol ÁFÁ-t ki kell fizetned, de ez benne kell, hogy legyen az árban már. Viszont számíts tízezres nagyságrendű szállítási díjra, valamint arra, hogy esetleg nemhogy nem magyar, de még esetleg angol nyelvű sem lesz a billentyűűzete, hanem spanyol. Még így is jó vétel?
2020. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, teves az informaciod, az amazonon rendelt termékekre a magyar áfa vonatkozik. A megrendelés elkukdesekor a magyar szállítási cím miatt szépen ráteszik a magyar és spanyol áfa különbözetet a vegosszegre, a hatályos jogszabályok szerint eljárva.

Mert ugye hivatalosan igy kell, eMAG is román azt mégis magyar áfája van.


Van lehetőség ha elhanyagolható mértékben árulsz eu tagorszagba árut, akkor a kuldo ország áfáját számold fel, tehát 1-2 eladasert nem kell magyar afakorbe bejelentkezni, de ez nem lehet rendszeres.

2020. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval ami fel van tüntetve az oldalon ár, abban benne van már az ÁFA? Így mikor Magyarországra érkezik nem kell semmit sem fizetnem pluszban? A szállítási költség 20€ körül van, még így is olcsóbb mintha belföldön vennék, illetve a billentyűzetet át lehet állítani bármikor (nem számít mi van a gombra írva, tudom melyik billentyű melyik betű).
2020. ápr. 17. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit az oldalon látsz, az a spanyol ÁFA-val van. Ha elindítod a vásárlási folyamatot, a magyar szállítási cím megadása után átszámolja neked magyar ÁFA-ra. Azt fogod fizetni. Az amazonon történt fizetés után további költséged nem lesz.
2020. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. köszi szépen, nálam nagy homályt oszlattál el a válaszoddal - én a német Amazont szidtam mindig, hogy mennyire nem korrektek, hogy Magyarországra drágábban adják el a termékeiket - eszembe sem jutott, hogy ezért van. :D :D :D

köszi!!!

2020. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!