Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » T368 - különféle egyéb köv -...

T368 - különféle egyéb köv - K465 vámhatósági elszám számla. Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés

Fizetnem kell például import miatt 2000 áfát, akkor

T368 - K465 a könyvelése...


De a követelés az amikor ÉN követelek (például 31 Vevők - Vevőktől követelek majd pénzt)


De itt a 368 TŐLEM követelne... Hogy lehet ez? Nem látom hogy egyszer a követel azt jelenti hogy ÉN követleke, másszor hogy TŐLEM. Tuti benézek valamit :-) Köszönöm előre is ha van ötleted


2020. máj. 5. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a 368 általában technikai számla szokott lenni vámnál meg import áfánál. Ez egy követelés részedről, mivel az okés, hogy neked ki kell fizetned, de visszaigényelhető, vagyis te követeled az államtól.


Én könyveléskor amúgy ki is szoktam hagyni a 368 számlát, és egyből a 466-ra pakolom az ilyesmiket. Hivatalosan azért nem lehetne rögtön a 466-ra rakni, mert csak akkor igényelhető vissza, ha te már kifizetted.

2020. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:-)
2020. máj. 6. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!