Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződés esetén a...

Megbízási szerződés esetén a megbízó, vagy a megbízott köteles megfizetni a járulékokat?

Figyelt kérdés

Szóval nem az én adóbevallásomról van szó, viszont segítséget kértek tőlem, adóbevallás témában. Én pedig elbizonytalanodtam.


Egyszeri megbízásról volt szó. A szerződésen olvasható a bruttó díjazás összege.

Úgy tudom, a megbízót szocho és szakképzési hozzájárulás terheli.

Továbbá létezik szja, nyugdíj, és egészségbiztosítási járulék, de ezt, a három utóbbit, ki kötelezett fizetni? A megbízó, vagy a megbízott?


Illetve, akkor a megbízott mindezt hogyan tünteti fel a bevallásában?


erről az oldalról próbáltam értelmezni:

[link]



2020. máj. 19. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy milyen hosszú volt a megbízás, meg mennyi volt a díja. Az alapján kell besorolni, hogy keletkeztetett-e biztosítási jogviszonyt. Amennyiben igen, akkor a megbízó kötelessége lett volna levonni és megfizetni az adókat, járulékokat és erről igazolást adni a megbízottnak.
2020. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Keletkezett biztosítási jogviszony, azóta sikerült rendezni szerencsére!!


Viszont annyit még hagy tegyek, hozzá, ebből a cikkből - amit linkeltem a kérdésben - nem derül ki egyértelműen, hogy ha az adott esetben nem keletkezik biztosítási jogviszony, akkor mit köteles a megbízott fél fizetni? (Mert az kiderül, hogy a megbízó kötelessége mi - persze elsőre az sem volt egyértelmű számomra)

2020. máj. 20. 01:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem keletkezik biztosítási jogviszony, akkor járulékokat nem, csak SZJA-t (meg talán EHO?!? ha még nem törölték el).
2020. máj. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eho már nincs, szocho van helyette.
2020. máj. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!