Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a számlán nem kötelező...

Ha a számlán nem kötelező feltüntetni a fizetési határidőt, akkor miért nem lehet például így feltüntetni, hogy "8 nap", azaz nem konkrét dátumot írok ?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 15:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem látok bele a könyvelésedbe, ezért nem tudok 100% bizonyossággal erre igent vagy nemet mondani. Lehet, hogy kéne előlegszámla, lehet hogy nem. De az, hogy a számla teljesítését ilyen szabadon értelmezed, nem a törvények szerint, ez alsó hangon számviteli fegyelem megsértése.
2020. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem mi a gond ?


- Hétfőn email-ben megrendelnek egy terméket.

- Jelzem, hogy csap pénteken készül el és aznap átvehetik, vagy postázzuk.

- Megrendelő elfogadja

- Kiállítom a számlát.

- Számla alapján a megrendelő elutalja az összeget.

- Szerdán már kész a termék, de akkor még nem postázhatom, mert a számlára pénteket írtam rá, mint teljesítési dátumot.

- Ha szerdán postáznám, akkor gondolom még egy plusz szállítólevelet is ki kellene állítani. De a szállítólevél szabályait nem ismerem.

2020. máj. 28. 00:37
 13/21 anonim ***** válasza:
Meg a számlázásét sem :)
2020. máj. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Magával a számlával csak nem lehet gond, ha a könyvelőm nem jelez hibát. Főleg, hogy régen még az APEH-nél volt könyvelő.
2020. máj. 28. 10:02
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Attól mert ő nem szólt még lehet rossz. De én feladom, ha az itt felsoroltakat nem fogadod meg, amit többen is merő jóindulatból írtak neked, akkor intézd a könyvelőddel a számlmzást.
2020. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Őőőő , felsoroltak ?

Nem olvastam felsorolást.

Nem kellene már délelőtt az alkoholhoz nyúlni... :)

2020. máj. 28. 12:44
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

12:01-kor írtam, az már délután ;)

Amúgy igen, le lett írva, hogy az általad jónak vélt teljesítési dátum nem feltétlenül jó, mert jogszabályt sérthetsz vele. Az is lehet, hogy előlegszámlmt kéne írnod. De mindegy, megbeszéled majd a navos könyvelőddel aztán jó lesz minden :)

2020. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy a Magyar nyelvet sem ismerem, mert a


- nem feltétlenül jó

- lehet, hogy előlegszámla kellene


értelmű mondatokból totál semmit nem lehet megtudni.

Ha Te sem tudod pontosan, abból még nincs probléma, de nem mondhatod azt, hogy Te aztán megmondtad, hogy mit kell csinálni.

2020. máj. 28. 18:36
 19/21 A kérdező kommentje:

Fő szabály szerint a teljesítés időpontja az a nap, amikor az ügyletet teljesítetted. Vagyis, amikor a megrendelőd részére elvégezted a munkát, illetve a megrendelt terméke(ke)t leszállítottad stb.


Innen vettem a szöveget.

[link]


A végén még kiderül, hogy jól tudtam és alkalmaztam a szabályokat.

No comment.

2020. máj. 28. 20:44
 20/21 anonim ***** válasza:

Azt is írtam, hogy nem látok bele a könyvelésedbe, ezért nem tudok 100% bizonyossággal erre igent vagy nemet mondani (mivel nem adtál elég infót, mert a törvény szerint előlegszámlát nem minden esetben kötelező kiállítani). De e felett elsiklottál úgy látszik.

Ha neked hétfőn utalnak, és te szerdán készíted el és pénteken postázol, akkor nem lehet a teljesítés az utalás dátuma. Ezt az általad linkelt info is megerősíti.

De én innentől hagyom ezt a témát, veled nem lehet normálisan kommunikálni :) További sok sikert a vállalkozói életben.

2020. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!