Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vagyonszerzési illetékkedvez...

A vagyonszerzési illetékkedvezményt miért így számolják?

Figyelt kérdés

Van ugye az a törvény, hogy 35 év alatt első lakás vásárlása esetén 4% helyett 2%-os illetéket kell fizetni, ha az ingatlan mértéke nem haladja meg a 15 millió forintot.

Először is, miért 15 millió a felső határ? Hisz ennyiért ma már sok helyen nem is lehet lakáshoz jutni. Ha valaki 14,5 millióért vesz lakást, akkor 290000-et fizet, míg ha 15,5 milliót, akkor 620000-et. Szerintem ez így nagyon nincs jól. Ez még senkinek nem jutott eszébe a törvényhozók közül?

Másrészt ha már 15 millió a határ és mondjuk valaki vesz egy 40 milliós lakást, akkor legalább lehetne úgy, hogy abból 15 millió után számoljanak fel 2%-ot, majd a fennmaradó 25 millió után további 4%-ot.

Egyébként ha mérséklést kérek, arra mekkora esély van, hogy megadják?



2020. máj. 27. 21:04
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Kénytelen vagyok tudomásul venni, az biztos. Egyszerűen csak nem tartom igazságosnak, ez minden. Persze mindig lehet alternatív megoldást keresni, nem vásárolni, máshol venni stb. Csak szerintem nem egy igazságos törvény ez. De elfogadom, hogy így van, mást nem is nagyon tehetek. Nyilván senkit nem fog érdekelni, hogy én ezt egy jó törvenynek tartom-e vagy sem, ezzel tisztában vagyok.
2020. máj. 30. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!