Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen könyvelő OKJt érdemes...

Milyen könyvelő OKJt érdemes választani? Miben több a mérlegképes könyvelő okj, mint az alap számviteli ügyintéző? Érdemes azt is letenni? Vagy alap után autodidakta módon is meglehet szerezni a plusz tudást? A lenti linken lévő az jó, megbízható?

Figyelt kérdés

[link]


Az alapot mindenképp elvégzem, és kérdés, megéri még egy mérlegképest könyvelőit is letenni? Miben tud többet? Vagy ez a második OKJ, csak egy címke, és csak jól hangzik? Vagy van tényéleges többlet tudás amit ad, és nem szerezhetö esetleg meg könyvekből? Mennyire várják el, ha tud könyvelni valaki megvan az alap számviteli okj-je és rátanult könyvből minden egyebet ami a mérlegképesben oktatnának? Mennyire tudom beszerezni a plussz tudást?



2020. jún. 19. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
OKJ-vel siess, mert most indulnak az utolsók. Ha ebbe az irányba akarsz menni, akkor hagyd a fenébe a számviteli ügyintézőit, az egy semmire sem jó, felesleges papír, tudást nem ad, értelme nincs. A mérlegképes az már más kérdés. Azzal több lehetőséged lesz elhelyezkedni, nagyobb tudást ad, nem mellesleg, ha regisztrált leszel, akkor alá is írhatsz mérleget, a számviteli ügyintézővel ellentétben.
2020. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
#1: Alapból nem is lehet rögtön mérlegképes könyvelő OKJ-re menni, kell előtte egy pénzügy-számvitel ügyintéző OKJ vagy egy gazdasági diploma.
2020. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok hülye, csak tudom, hogy értelmetlen az a képzés. A mérlegképes előfeltételeivel is tisztában vagyok, nekem is van. Gazdasági diplomával jóval többet ér az ember, mint a számviteli ügyintézővel. Mellesleg a kérdésből nem derült ki a kérdező előképzettsége.
2020. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!