Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan zajlik a könyvelőváltás?

Hogyan zajlik a könyvelőváltás?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok megelégedve a jelenlegi könyvelőmmel, át szeretnék menni egy másikhoz. Viszont mivel előtte még nem volt más könyvelőm, ezért nem tudom, hogy ilyenkor mi az eljárás.

Nyilván írásba is kell foglalni a felmondást, de ezt kinek kell megírni? Nekem vagy neki? Milyen dokumentumokat kell majd átadnia? Ezen kívül van még valamilyen más teendő?? (Katás ev vagyok, havi kb. 5-6 kimenő számlával, bejövő számla csak az van, amit a könyvelő állított ki)



2020. jún. 25. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
88%

Van írásban rögzített szerződésetek? Ha igen, akkor abban biztos bele van írva a felmondás menete.

Amit én kötök szerződést az ügyfeleimmel, abban le van írva, hogy tértivevényes levélben, személyesen, e-mailben lehet felmondani 30 napos határidővel. Után rögzítve van az iratanyag és elektronikus dolgok átadásának a menete.

A felmondást neked kell megírnod ha te kezdeményezed. Nem kell nagy dologban gondolkodni, két sorban leírod, hogy XY határidővel meg kívánod szüntetni az együttműködést. Megbeszélitek az iratanyag átadását és viheted az új könyvelőhöz.

Én azt szoktam még kérni az ügyfeleimtől, hogy a régi könyvelő e-mail címét, telefonszámát adják meg nekem, hátha lesz olyan dolog, amire még szükségem lesz a nyitáshoz és nincs benne az átadott anyagban. Nyilván egy katás ev-nél ez nem túl bonyolult dolog.

Gondolom a számláid nála vannak, azokat mindneképpen adja vissza. Nyilvántartásaidat, bevallásokat, meg igazából mindent, amit vittél neki, azt adja vissza. Neki is az az érdeke, hogy ne maradjon ott semmi sem.

2020. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!