Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit csinálnátok a helyemben,...

Mit csinálnátok a helyemben, vagy mi a helyes teendő?

Figyelt kérdés

Igényeltem az álláskeresési járadékot május elején. Meg is kaptam, jogosult vagyok rá. Júniustól szeptemberig külföldi szezon munkán leszek. Határozott idejű szerződéssel elvileg nem kérhetem ki a maradék összeg 80%-át, viszont nem akarom veszni hagyni sem, illetve ha nem szólok, hogy van munkám külföldön, akkor is augusztusban jelenésem van a foglalkoztatási osztályon, de nyilván nem tudok hazajönni csak ezért. Mit kell csinálni ilyenkor? Ha nem jelzek nekik semmit, akkor csak úgy kikerülök a rendszerből, lehet ebből valami bajom? Vagy szóljak, hogy van munkám, de csak határozott szerződés, és akkor erre a pár napra megkapom a pénzt.

Remélem érthető.

Köszi a válaszokat előre is.


máj. 23. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
magyar ember ott csal ahol csak tud
máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ilyen pitiáner!
máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha tobb mint 30 napnyi hogosultsagod marad amikor munkaba allsz kulfoldon, akkor annak vegeztevel kerdeheted megint az allaskeresesit, mert a fel nem hasznalt jogosultsagod nem veszik el.
máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az általad fel nem használt napok nem vesznek el, egy következő állástalanság esetén igényelheted azokat.

Akkor érdemes az igénybe nem vett ellátás 80 %-át igényelni, ha biztosan tudod, hogy nem leszel rövid időn belül újra állástalan.


Júniustól szeptemberig lemondod (nem is járna), majd ha utána még mindig nem lesz munkád, akkor igényled tovább az ellátást a fel nem használt napokra.

máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"munkám külföldön, akkor is augusztusban jelenésem van a foglalkoztatási osztályon, de nyilván nem tudok hazajönni csak ezért. Mit kell csinálni ilyenkor? "


Nagy valoszinuseggel kapsz kozvetitoi ajanlatot, ahol nem tudsz megjelenni.


Ezert, lemondod az allaskeresit juniustol.


Lehetsz allasnelkuli maskor is, ne szakitsd ugy meg veluk a kapcsolatot, hogy nem vagy egyuttmukodo.


Az meg szoba se keruljon, hogy a kulfoldi melo miatt mondtal fel a munkahelyeden.

máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!