Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ajánlanátok olyan számlázó...

Ajánlanátok olyan számlázó programot, ami ?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom, hogy bizonyos esetekben tudok számlázó programmal számlát kiállítani, de van amikor kézi számlát kell kiállítanom, amit ugye utólag be kell pötyögnöm a NAV rendszerébe.

Megnéztem a NAV számlázóját és a kézi számla feltöltőjét, de egyáltalán nem tetszik.

És akkor a kérdés:

Létezik olyan fizetős számlázó program, amibe a kézi számlákat is be tudom írni és azt is elküldi a NAV rendszerébe ?

Nem akarok külön gépi számlázót használni és külön a NAV bepötyögést a kézi számlák esetében.


2020. jún. 26. 00:09
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
De töltöttem már fel. Ha gond van vele, akkor szólni kell, esetleg javaslatot tenni, hogy tegyék bele. A piaci alapon működő számlázóprogramok készítői is így kezdték. Először egy buta programmal és amikor az ügyfeleik hiányoltak valamit, azt beleprogramozták.
2020. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

A nav nem fogja az online számla rendszerét fejleszteni, mert te szeretnéd. Ez így működik 2018. júliusától, semmi változtatás nem volt benne.

Ha kézi számlát akarsz feltölteni, az pont ugyanúgy működik most, mint akkor, Szarul.

2020. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
És a nav rendszerébe feltölteni a számlát nem ugyanaz, mint a NAV számlázóprogramjában kiállítani a számlát. NAgyon nem.
2020. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

Nem csak katások használnak online számlázót. A navos export nem viszi át pl a kontírszámokat és hasonlókat, ellenben egy billingo pl igen. Tévhit, higy komoly cégek nem használnak ilyen programokat. De pl egy webshop esetében navos programot használni öngyilkosság. Havi 1000+ számla api nélkül kb lehetetlen.

Vannak azok az esetek, amikor elég a navos számlázó, azoknak pl akinek havi 1-2 van csak, de komolyabbnál már nem. Én kb havi 70-80 számlát állítok ki, tömeges generálással és automatikus e-mail küldéssel ez másfél perc nagyjából. Utána két kattintás és a számlák (kontírral együtt) a könyvelőprogramban vannak. Kíváncsi lennék ezt a navossal mennyi idő alatt csinálnád meg.

2020. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
Egy katásnál is lehet szükség a bevételi nyilvántartásnál komolyabb könyvelésre, nébih, hipa, statisztika, kamarai bevallás, egyebek miatt...
2020. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

Ha a nav rendszerét használók nem szólnak, hogy mi a bajuk vele, akkor nem is fogják pótolni. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Jelezni kell hogy mi a gond és hogy kellene működnie és ha értelmesen van megfogalmazva, akkor valószínűleg megoldják. Biztos, hogy nem büntet meg a NAV egy értelmes javaslatért. Másrészt soha nem használták annyian a NAV számlázóját, mint most fogják, sok bejelentést fognak kapni és rá lesznek kényszerülve a fejlesztésére. Példának okáért néhány öntanuló adatmezőt (pl: SELECT DISTINCT partner_name FROM invoices WHERE ..., SELECT DISTINCT product_name FROM products WHERE ...) és kalkulációt nem nagy munka beletenni, a fontosabb adatbeviteli mezőket is elég ennek megfelelően combóra cserélni, amiben van completion. Egy nap alatt megoldható, fejlesztéssel, teszteléssel, rendszerfrissítéssel.


Hogy ne legyek félreértve, nem akarom erőszakkal megtolni a NAV számlázójának a szekerét, de ha már van és az adatok úgyis oda kerülnek mindenhonnan, akkor már használják is azok emberek, akik megtehetik. Legalább a fejlesztésére elköltött adóforintok nem lesznek hiába. Ennek a létrehozása legalább egy értelmes lépés volt (nem úgy, mint pl a plakátokon ijesztgetés, ami speciel pazarlás).

2020. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

Bejelentkezel és használod.


szerintem te kevered a dolgokat... ugyanis a mit linkeltél, hogy milyen egyszerű használni, az nem a nav számlázó programja... ez a kézi számlák feltöltésére való. Döntsd már el, miről beszélsz...

2020. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

Akkor akiknek szükségük van külön könyvelőre, azok sem hinném, hogy magukra maradnak majd. A könyvelő programokba majd szépen belekerül a NAV rendszeréből számla letöltés, mert rá lesznek kényszerítve és mert ez a piac diktálta igény, amit ki fognak elégíteni. Nem beszélve arról, hogy a NAV a könyvelést is ki fogja lassan váltani a saját rendszerével.


De ismét ugyanott vagyunk, ne hasonlítsunk össze egy 7-8 éve létező számlázót egy 2 éve létezővel. Mint ahogy egy 7-8 éve létező se hasonlítható össze egy 15-20 éve létezővel (mármint azok mai verzióival). Mint ahogy egy átlag 15 éves gyerek tudása és élettapasztalata sem egyenlő egy 30-40 éves átlagemberével. Fog majd fejlődni a NAV felülete is, mert igény lesz rá és láthatóan van, mert nem csak viccből készítettek hozzá mobilalkalmazást is.

2020. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

27: Nem beszélek, hanem írok, mert ez egy fórumszerűség. Amit linkeltem, az a kiinduló főoldala a NAV online számla rendszerének, azt én tudom nagyon jól.

Ezért is linkeltem az alábbit is:

[link]

Aki nem digitális analfabéta, az mindent meg fog találni, aki meg igen, az úgysem fog tudni használni semmit.

De hogy rövidre zárjam a dolgot, itt van például az Androidra készült mobilalkalmazás elérhetősége:

[link]


Valld be, hogy az egyik online számlázó fejlesztőcégnek vagy az embere és keresed a fogást a NAV rendszerén, akkor én is bevallom, hogy én a NAV-é :)

Viccet félretéve, onnantól kezdve, hogy a vállalkozó a NAV rendszerében írja meg, az már nem kéziszámla, hanem gépi. Te döntsd már el, miről "beszélsz", vagyis írsz ugyebár.

2020. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:

könyvelő vagyok, és egyetlen ügyfelem használta a navost, két hónapig, majd otthagyta a francba.


Ugyanannyi munka beírni a NAV rendszerébe a számlát


te írtad ezt. A NAV rendszere nem a nav számlázóprogramja. A NAV rendszere az online számlafeltöltés oldala, marha macera, a kézzel írt számláknak.


Ha te a számlázóprogit akarod itt reklámozni, akkor ne írj egészen másról.

2020. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!