Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ajánlanátok olyan számlázó...

Ajánlanátok olyan számlázó programot, ami ?

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom, hogy bizonyos esetekben tudok számlázó programmal számlát kiállítani, de van amikor kézi számlát kell kiállítanom, amit ugye utólag be kell pötyögnöm a NAV rendszerébe.

Megnéztem a NAV számlázóját és a kézi számla feltöltőjét, de egyáltalán nem tetszik.

És akkor a kérdés:

Létezik olyan fizetős számlázó program, amibe a kézi számlákat is be tudom írni és azt is elküldi a NAV rendszerébe ?

Nem akarok külön gépi számlázót használni és külön a NAV bepötyögést a kézi számlák esetében.


2020. jún. 26. 00:09
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
Köszönöm, tisztelettel átvettem a vállveregetést :D
2020. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

Ami ezt illeti, találkoztam már ilyen belépési, elérhetőségi gondokkal mindegyik online szoftverrel kapcsolatban, de nem akarom azokat elmarasztalni, ez az online üzemmód velejárója. Eleve függ a dolog más szolgáltatóktól is, ha van internet, akkor tudsz számlázni, ha nincs internet, akkor nem tudsz. Ez soktényezős egyenlet. Most már mindenki ki van szolgáltatva akár csak egy internetszolgáltató kénye kedvének is.


Azt nem lehet tudni, hogy a navos mennyi idő alatt fog felfejlődni és hova, ezt még a vezető fejlesztő sem tudná előre megmodnani. Valamennyi idő biztosan kell minden rendszernek, amíg kiforrja magát.

Szerintem egy számlázónak számláznia kell tudni és az ehhez szorosan kötődő funkciókat biztosítani. Ha egy szoftver ennél sokkal többet tud, az már ügyviteli, vagy válallatirányítási rendszer, habár azok közül a tapasztalataim alapján én biztos inkább a 15-20 éveseket, vagy régebbi múltúakat választanám, mert ahhoz a tudásszinthez is sok idő kell, az igazi know-how és a több évtizedes felhasználókkal szerzett tapasztalat nem másolható le. Az ilyen nagyobb cégek is meglepően kevés fejlesztővel dolgoznak, ismerek a 2000-es évek elején indult szoftverfejlesztő ZRT-t, ahol aktívan ketten :), a többi alkalmi külsős, ügyfélszolgálatos és pénzügyes. Nagyon drágák a programozók. Már csak ezért is sok idő eljutni A-ból B-be. A NAV sem maga fejleszti a rendszerét, hanem egy állami kötődésű cég, az egészet kompletten, aztán vegyük még hozzá a szerverüzemeltetést, felügyeletet, karbantartást. Ez nem az a kategória, hogy Pistike alapít egy számlázó fejlesztő céget, bérel egy online szervert, azzal már nem is lesz sok dolga, a kis programocskájához pedig lemásolja a funkciókat más régebbi piaci szereplők szoftvereiből, de látja, hogy senkinek nem kell a pici programocskája, ezért elkezdi ingyen adni, hogy majd később teszi fizetőssé (mert különben bezárhatja hamar a boltot mivel az ingyen szoftver komoly veszteségeket termel). A különbség a navos és a többi között, hogy a navos esetében mindent egyszerre kell menedzselni. Ebbe már az elején belebukott volna bármelyik induló cég a tőke és szakemberhiány miatt. Nem is lehetne ezt mindet megcsinálni állami háttér nélkül.

2020. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Szokás mondani, hogy olcsó húsnak híg a leve. Na most aki havi 1-2 számlát állít ki, annak bőven jó a NAV-os, aki meg komolyabban számláz ott meg fizet a programért. Amit mi használunk évi 15 ezer Ft körül van, korrekt, jó a háttértámogatás is, az igények szerint folyamatosan fejlesztik. Nem hiszem el, hogy egy vállalkozásnak a mai világban ilyenen kéne spórolnia, pedig nekünk is jó pár ügyfelünk sajnálja erre a pénzt, közben meg van képe betenni a könyvelésbe olyan IKEA számlát ahol 50 ezerért vásárol törölközőket, meg konyhafelszerelést (persze otthonra).

Akinek meg készletnyilvántartás is kell, az kifizeti a komolyabb programot. Amúgy a Nutursoftos tényleg jó, a ClearAdmin meg az InfoCentrumos is.

2020. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:

Na most épp be akartam lépni a NAV rendszerébe és valami hiba folytán nem engedett.

"Asszongya" jöjjek vissza később.

És ha nekem épp most kellene egy számlát írnom ?

Xar ez a NAV.

2020. jún. 30. 19:49
 45/55 anonim ***** válasza:

Ma karbantartás van!

[link]

2020. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Ezért ez eléggé botrányos szerintem, hogy a határidő utolsó napján fél nap nem elérhető a rendszer...
2020. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:

Én is pont erre gondoltam.

Kik azok, akiknek nincs ennyi eszük, hogy ilyen szar időzítéseket produkáljanak.

2020. jún. 30. 23:17
 48/55 anonim ***** válasza:

Megint csak úgy tűnne, hogy a NAV-osat védem, de igazából mindegyik online rendszert megvédem azzal ha azt írom, hogy az interneten keresztül elérhető programok esetében ilyenek előfordulhatnak. Például kifeküdhet a szerver, odacsaphat a villám, lekapcsolhat a saját internetünk, vagy a szolgáltató internete, jöhet soronkívüli javítás, karbantartás stb. Még a jól biztosított rendszereknél is előfordulnak az előbbiek miatti leállások. Az ilyen jól biztosítottság meg eleve méreg drága.

Murphy törvénye szerint ami elromolhat az el is romlik és persze, hogy a legrosszabbkor.


43: Felénk a keleti blokkban a 80-as 90-es években a szoftverbeszerzés azt jelentette, hogy az emberek egymás között másolták a programokat. A legtöbb mai vállalkozó még abban a korszakban volt gyerek, vagy már fiatal felnőtt. Azóta is megmaradt a fejekben az a tévhit, hogy a szoftverért nem kell fizetni, mert nem kerül semmibe a lemásolása. Akkor nem is büntették lopásként.

Abba nem gondol bele senki, hogy annak a szoftvernek az előállítási költsége nagyon drága. Ma egy átlag tapasztalt programozó Magyarországon havonta 500 ezer és 1 millió nettó között keres és ki lehet számolni, hogy ez mekkora költség egy cégnek. A munkához szükséges eszközök, számítógépek, rezsi, iroda, szerverek, szoftverek hozzáíródnak a költségekhez, ezek is drágák.

Nincs ingyen program. Ami ingyenes az is adományokkal fizethető meg amíg jön elég adomány, vagy reklámokkal, vagy alkalmazáson belüli vásárlásokkal. Olyan sincs, hogy valami azért ingyenes, mert más bevételekből fedezik. A Google is sok ingyenes szolgáltatását megszüntette, vagy fizetőssé tette, mert nem termeltek pénzt és úgy voltak vele, hogy hülyék lesznek más jövedelmező területekről pénzt ölni a veszteséges területekbe.

A szoftverekkel munka van és ennek mindenki várja a megtérülését. Pénzbe kerülnek mint minden más, ezt el kell fogadni.

2020. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
Természetes, higy kell karbantartás, nem is ezzel volt a gond. Ad hoc dolgok is jöhetnek, nem is ezzel lenne a gond. A gond azzal volt, higy ez egy előre tervezett karbantartás, leállás volt, ami véleményem szerint borzasztó amatőr dolog, hogy a határidő utólsó napjának utolsó felében lépték meg.
2020. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

49: Igazad van és tehették volna kevésbé frekventált időpontra.

A számlázó össze van kötve a számla adatbázissal, ezért biztos, hogy össze kellett hangolni, mert a két részt egyszerre lehet átállítani. A vállalatokról tudom, vagy legalábbis azok amelyikeket ismerek, egy menetben jelentik az összes aznapi számlát az esti időszakban és még ugyanezt megpróbálják a hajnali órákban is. Olyan kis vállalkozót is ismerek, aki este 8 után ül le minden nap számlázni.

Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. Ha éjféltől reggelig karbantartanak akkor is van akit zavar.

2020. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!