Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy hatósági bizonyítvá...

Kaptam egy hatósági bizonyítványt, hogy szociálisan rászoruló vagyok és így menetesülök az TB fizetés alól. Bevittem a NAV-hoz ahogy mondták onnan meg az ügyintéző elküldött, hogy neki ezzel nincs dolga automatikus. Ez így van?

Figyelt kérdés

Ez valóban így van? Mert a kormányablakban azt mondták vigyem be a NAV-hoz. Bevittem erre az ügyintéző majd elzavart, hogy minek viszem én oda mert ez automatikus és attól a naptól nem számolják a TB összegét.

Viszont ha ő tudta rosszul akkor most menjek vissza hozzá? Amikor elsőre sem volt túl kedves.



#TB #NAV #ügyintéző #egészségügyiszolgáltatás
2020. júl. 9. 13:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ma pedig ugye megjött a papír és bevittem a NAV-hoz. Ahol azt is közölték a korábbi tartozásra, ha adok be papírt, ha nem úgyse adják meg szociális alapon az elengedést."


Hát engem ez a mondat nem nagyon érdekelt volna. Beadtam volna a kérelmet elengedésre. Ezt nem az ügyfélszolgálatos ügyintéző fogja elbírálni egyébként sem. Ha elutasították volna, akkor kértem volna automatikus részletfizetést.

2020. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Közben kaptam levelet a részletfizetésről. Nyilván megadták de ez is vet fel bennem kérdéseket.

Csak a 42250 forintra adták vagyis a júniusi tartozást nem adták hozzá. Bár azt a 7 ezret ha amúgy kell befizetni sem dől össze a világ.

Valamint az ebev felületen még nem történt változás. Bár gondolom akkor a szociális dolgot már magába foglalja és nem számol majd fel plusz pénzeket.

2020. júl. 13. 16:06
 13/15 anonim ***** válasza:

EBEV felületen akkor látod majd az esedékesség szerinti átrendezést, ha jogerőssé válik a fizetési kedvezményi határozat. Átvételt követő 15. napon.


"Csak a 42250 forintra adták vagyis a júniusi tartozást nem adták hozzá."

Ez úgy lehetséges, hogy amikor benyújtottad a kérelmet, a júniusi tartozás még nem íródott elő, vagy úgy lehetséges, hogy összeget adtál meg a kérelemben, és abban a júniusi tartozás nem volt benne.

2020. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Most jött meg a levél hogy 50250 lett a tartozás.

Na de most nem tiszta teljesen a dolog.


Hogy kellene most akkor fizetnem? Az tiszta hogy megadták a 42 000 forintot milyen lebontásban mikor kell fizetni. Na de ezt a 7 ezret most hogy is fizessem be? Mert online egyben engedné csak. Vagy a csekkre írjam rá hogy az a 6. havi?


Plusz akkor most ha megjött a határozat hogy hetedik hó 2-től kapok ilyen bizonyítványt a rászorultságomról akkor azzal nincs teendő ahogy mondta itt is valaki meg a kormányablak nav részén is? Az ebev sajnos ilyenekről semmit sem ír.

2020. júl. 15. 18:36
 15/15 anonim ***** válasza:

A csekkre felesleges ráírnod, hogy 6. havi, mert minden befizetést a legkorábban esedékes tartozásra tudják be.


Hátraléknál két lehetőség van. Ha végrehajtás alá vonták a tartozást, amire megadták a részletet, akkor nagy valószínűséggel a végrehajtói letéti számlaszámára kérik azt megfizetni. Ha oda fizeted, akkor a részletre tudják be a befizetéseket.


Ha valamilyen tartozást nem vontak végrehajtás alá (itt például a következő 6. havit még biztosan nem), akkor azt az adónem folyószámlájához tartozó bankszámlaszámra kell megfizetni. Akkor az nem a részletet fogja lefedni.


Gyakorlatilag mindegy, hogy a két számlaszám közül melyikre (végrehajtói letéti vagy saját adónemhez tartozó bankszámlaszámra) fizeted a részlettel nem érintett összeget, mivel sehogy nem lesz egyenleged az egészségügyi szolgáltatási járulék adónemen.


Írd már meg, hogy milyen számlaszámra kérik fizetni a részleteket. Akkor könnyebb válaszolnom is.

2020. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!