Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV adószámla segítség?

NAV adószámla segítség?

Figyelt kérdés

Tegnap jött gy üzenetem a NAV-tól:

“Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatásunkkal azért kerestük meg, mert a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál nyilvántartott

adószámlája tartozást vagy túlfizetést mutat, vagy 2019-re késedelmi pótléka keletkezett.

Adószámlájának aktuális egyenlegét elektronikusan, ügyfélkapus regisztrációval követheti

nyomon, az eBEV-szolgáltatásokon belül elérhető Adószámla és pótlékadatok lekérdezéssel. “Stb...


Lekérdeztem és 7000ft tartozásom van eü járuléknak januárban.

Nem értem ez hogy lehet. Egyetemista vagyok és egyetem mellett dolgoztam gyakornokként,most volt ebben az évben az első adóbevallásom.

Nem értem miért van eü tartozásom és ez hogy lehet?

Valaki aki ért hozzá,elmagyarázná légyszi?

20L



2020. júl. 28. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt egy nem biztosított hónapod.
2020. júl. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bevallásnak ehhez semmi köze.


Vagy volt egy kieső időszakod, amikor magad után kellett volna fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy téves a fizetési kötelezettség előírása.


A január mit jelent? Egy 2020. januári dátum van rajta esedékességnek, vagy nyitótételként jelenik meg? Ha nyitó, akkor az 2020. év előtti időszakban íródott elő valamelyik hónapra. A folyószámlát le lehet kérni előző évekre is, hogy pontosan lehessen látni, melyik időszakot érintette valójában.


Ha végig volt hallgatói jogviszonyod arra az időszakra, amire előíródott a fizetnivaló, akkor NAV ügyfélszolgálat, és egyeztetni kell velük. Ha jogos a panaszod, visszamenőleg törlik.

2020. júl. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen,végig volt hallgatói jogviszonyom,2 éve vagyok egyetemista.

Ez van benne:


“2020.jan1:Nyitóegyenleg:+7000huf

2020 jan 15:Eu.járulék : -7000huf

2020 jan 15:Eü. járulék : +7000huf”


Majd a legvégén az összesítésnél:

“Adózói tartozás: 7000huf”

2020. júl. 29. 05:41
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyitóegyenleges 7 ezer forint azt jelenti, hogy előző időszakról jött át valamilyen tartozás.


A másik kettő pluszban-mínuszban egy előírás annak törlése, az esedékesség szerint arra tudok következtetni, hogy 2019. decemberi időszakra szóló, ami 2020. januárban lett volna esedékes (de nem január 15., hanem január 13-nak kellene lennie), és valamiért visszatörölték.


Ha valójában volt 2 éve folyamatosan hallgatói jogviszonyod (nappali rendszerben persze), akkor NAV ügyfélszolgálat, és intézd az utólagos töröltetést, ha a 7 ezer forint előírás olyan időszakot érint, amikor egyetemista voltál.


Sok sikert!

2020. júl. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez. Adózói tartozás 15 420 Ft, és nem értem, mert fizetés nélküli szabin vagyunk, április egy óta. Előtte végig bejelentett munka viszonyom volt és én is azelőtt meg fősulis. Áprilisban le jett jelentve és be is lett fizetve és május egytől a cég fizeti.... Most nem értem, hogy lehetne tartozás. Hívtam őket és nem tudnak kiadni konkrét infót az ügyemmel kapcsolatban, így mehetek be személyesen :'D
2020. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5, nem fizeti a céged
2020. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze logikus lenne. De a fizetés nélküli papíron rajta h a korona vírus miatt kellett fizetés nélküli szabit kiadni. És a cégnek május 1tol fizetnie kell ha fene fenét eszik is, mert ez po t rájuk vonatkozik. Mind1 utána járok...
2020. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy kéne fizessenek, de nem teszik ezek szerint

Ügyfélkapun meg tudod nézni

2020. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!