Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás szempontjából lehet...

Adózás szempontjából lehet probléma, ha a párom részvényeket vesz az “én nevemmel”?

Figyelt kérdés
A párom akar nekem egy befektetési számlát nyitni, viszont én még egyetemre járok, így jelenleg nincs állásom, rendszeres jövedelmem (esetenként részmunkaidőben dolgozom). Viszont szeretne nekem is egy számlàt nyitni, ahol elkezdünk egy kis pénzt gyűjteni, befektetni (vagyis ő). Lehet ebből problémám adózás szempontjából? Vagy bàrmi más szempontból? Mivel nekem nincs jövedelmem, nem vagyunk még házasok, így nem lenne “furcsa” hogy “elkezdek pénzt félretenni”? Ő azt mondta ebből semmi nem lehet, én nem értek hozzá és nem is találtam semmi érdemlegeset eddig. Ha esetleg valakinek van tapasztalata örülnék ha megosztanák velem! Előre is köszönöm!

2020. aug. 2. 09:09
 1/4 anonim válasza:
35%
Már rég nem olyan világban élünk, amikor ez gyanús lehetne bárkinek, hogy főállás nélkül részvényeket vásárolsz. (Senkit sem érdekel, honnan van a pénz.) Amire figyelned kell, az az adózás, de a számlavezető valszeg levonja majd a szükséges adót a nyereségből. Jövő májusig (adóbevallásig) kiderül, hogy mi hogyan van levonva. Én nem látok ebben nagy kockázatot, pláne ha valójában nem is a te pénzed.
2020. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha le van adózva úgy, ahogy kell, akkor senkit nem érdekel, hogy más ilyen jellegűen támogat Téged.


Bár nem értem, hogy miért nem a saját nevében üzletel, mi vele a célja? :)

2020. aug. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1., tozsdenel nem vonja le a szamlavezeto az adot, mivel az ottai nyereseggel szembeallithato az (akr mas szamlavezetonel keletkezett) veszteseg, errol pedig nincs informaciojuk. Ebben az esetben megkapod a teljes nyereseget es adozaskor kell visszafizetned az adot.

Ha kiveszi a penzt es elkolti/elveszi toled, akkor te meg ott allsz, hogy a semmibol be kell fizetned az adovonzatat...

Gyanus, hogy ezt miert a te neveden akarja.

2020. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért akarja az én nevemen, hogy nekem is legyen egy kis megtakarításom/befektetésem. Ezzel akar támogatni, illetve segíteni, hogy kicsit jobban belelássak ebbe a világba. Neki is van saját külön. Azt mondta 50-100€ / hónap gondolt, ha jól emlékszem ETF-eket akar venni vagy ilyesmi (én nem ismerem még ki magam), aztán meglátjuk hogyan tovább. De ha nekem nem is tetszik a dolog, akkor is legalább egy kis pénzt félrerakunk aztán még később jól jöhet. Azért volt aggodalmam, mert ugye nekem nincs állandó jövedelmem és nem tudtam ez mennyire lehet probléma adózásnál, hogy a “semmiből” befektetem a pénzt.
2020. aug. 3. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!