Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszamelőleg meddig számlázza...

Visszamelőleg meddig számlázza ki a nav a tb tartozásokat?

Figyelt kérdés

Szép csendben elkezdte a nav visszamelőleg kiszámlázni a régi tb tartozásokat, egyre több ismerősöm mondja, hogy utólagosan évekre jelenik meg náluk a tartozás, van akinek pár tízezer van akinek 100 000+ feletti összeg.

Nekem még 2013-2014-ben volt másfél évem, amikor estire jártam egyetemre és mellette dolgoztam, de csak alkalmira voltam bejelentve, szóval nem volt rendezve utólag kiszámoltam 22hónap. Számíthatok a 150 000 körüli számlára? Első munkahely, örültem, hogy van munkám suli mellett, meg gyakorlat szempontjából sokat számított, de így utólag jó nagy szívás akkor. Vagy csak utolsó pár évet nézik?



2020. aug. 15. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
2014-est idén még követelhetik
2020. aug. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Szép csendben elkezdte a nav visszamelőleg kiszámlázni a régi tb tartozásokat,"


NAV nem számláz, mert nem gazdasági társaság. :)

Ő előírja a kötelezettségeket, vagy törli.


2013-2014. évet már nem fogják elővenni, mivel annak a végrehajtásához való joga már elévült, valamint 5 éven túli tartozás lenne. Azt 2019. december 31-ig írhatta volna elő: 2014 év + 5 év = 2019. év.

2020. aug. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jeleneg pedig párommal is megtették. Annyira régi és kevés munkanélküli ideje volt, hogy nem is emlékszik. Sokkal régebbi, hiába érvényes az elévülési törvényünk. Ráadásul semmilyen iratot nem kapott, semmilyen csekket nem kapott, sok év óta folyamatosan dolgozik, és egyszercsak a mostani munkahelye kapott közlést 33%-os behajtásról. Mi most fogunk fellebbezni, mert ezt nem lehet megtenni. Egyrészről személyes értesítés nélkül, másrészről amúgy sem!
2020. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!