Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jelzálogjog érvényesítése...

Jelzálogjog érvényesítése történik peres úton. Anno az ingatlan ára fedezte felfett összeg.. ma nem. A fedezetül ingatlanát adó tulajdonostól a fennmaradó összeg behajtható?

Figyelt kérdés
40M Ft értékben lett bejegyezve jelzálogkent a lakás. Ma ha csak 30M Ft-ert tudná eladni a cég aki megkapja tartozás fejében.. a maradék 10et követelheti a tulajdonoson?

2020. aug. 24. 13:32
1 2
 1/13 xswerdy ***** válasza:
persze, mindenki a teljes vagyonával felel a tartozásaiért, azért is, amit nem biztosít jelzálog.
2020. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. aug. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az ingatlan tulajdonosa nem feltétlenül egyezik meg az adóssal. A fennmaradó tartozást kizárólag az adóson lehet követelni, a jelzálogként felajánlott ingatlan tulajdonosán nem. Persze nem ismerem a helyzetet, lehet a két személy egy és ugyanaz, de alapvetően a kérdésre a válasz NEM.
2020. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"A fedezetül ingatlanát adó tulajdonostól a fennmaradó összeg behajtható?"


Ahogy előttem már írták: Ha az adós Jóska, de az ingatlanát fedezetül a Rózsika adta, akkor az ingatlan értékesítése után még fennmaradó tartozás kizárólag a Jóskától követelhető, Rózsikától nem. Rózsika csak az ingatlannal fedezte a tartozást, más vagyontárgyával nem.

2020. aug. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Itt azonban az ingatlant fedezetül adó cegtulajdonos.. és az ingatlan tulajdonosa egy es ugyanaz személy.


Ha bíróságig megy az ügy ott a közös megeggyezes él mint lehetőség?


Valamint az ingatlant gondolom felbecsülik.. es árverésre milyen áron teszik ki? 50%? 70? Honnan indul a licit.

2020. aug. 26. 15:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy egy adósságnál közös megegyezés? Azt még a bírósági szakasz előtt kell megpróbálni. Akkor jut bírósági szakaszba az ügy ha a felek nem tudnak megegyezni (pl. adósság átütemezés /pl. futamidő megnövelése stb./, adósság részben elengedése stb.). Ott már ritkán van közös megegyezés. Mert pont azért került bíróságra mert nem sikerült megegyezni.
2020. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Itt azonban az ingatlant fedezetül adó cegtulajdonos.. és az ingatlan tulajdonosa egy es ugyanaz személy."


Ezt nem teljesen értem. Ez triviális: csak a saját tulajdonodat adhatod fedezetül jelzálogként, tehát nem meglepő, hogy a jelzálogkötelezett és a tulajdonos ugyanaz a személy. Ebből még mindig nem derül ki, ki az adós, tehát aki a hitelt felvette.


Például ha az ingatlan tulajdonosa a cég tulajdonosa (tehát egy magánszemély), de a hitelt mondjuk a cég vette fel (mint jogi személy), akkor még mindig 2 különböző személyről beszélünk.

2020. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A hitelt KFT vette fel aminek egyik ügyvezetője voltam. A KFT adta fedezetül az Én ingatlanom.


A KFT-t felszámolták. Igy Engem mint ingatlan tulajdonost kerestek meg hogy bizony ez az ingatlan egy KFT költségeinek fedezetéül szolgált.


Lakásvásárlás előtt vagyok es bankszamlamon van ugyebár igy pénz. Azt féltem ha bíróságra kerülne a dolog.

2020. aug. 26. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tőled az ingatlanodat követelhetik. Viszont amennyiben az a tartozást nem fedezi, tőled akkor sem követelhetik a különbözetet.
2020. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: kivétel ha vagyonkimentés történt és ezt tudják bizonyítani (csődbüntett). De alapvetően a fedezett maga az ingatlan.
2020. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!