Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jelzálogjog érvényesítése...

Jelzálogjog érvényesítése történik peres úton. Anno az ingatlan ára fedezte felfett összeg.. ma nem. A fedezetül ingatlanát adó tulajdonostól a fennmaradó összeg behajtható?

Figyelt kérdés
40M Ft értékben lett bejegyezve jelzálogkent a lakás. Ma ha csak 30M Ft-ert tudná eladni a cég aki megkapja tartozás fejében.. a maradék 10et követelheti a tulajdonoson?

2020. aug. 24. 13:32
1 2
 11/13 xswerdy ***** válasza:

ahogy fent írták. De persze ha többért megy el az ingatlan, akkor megkapod a maradékot. Lakóingatlan, ha a tulajdonos benne lakik, akkor a becsérték 100%-áról indul. A többit nem tudom pontosan, talán ha nem lakik benne, akkor 70, és ha nem lakóingatlan, akkor 50?? De lehet, hogy ez csak ismételt árverésnél van.

Gondolom, alapból nem szeretnéd az ingatlant veszni hagyni, inkább fizetnél valamennyit, valamilyen közös megegyezés szerint. Szerintem beszélj ügyvéddel.

2020. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

KFT-nél az ügyvezetőnek elméletileg nincs mögöttes felelőssége hisz csak a cég felel mindenért. Valami kiskapu van.. de nem néztem még utána.


A saját vagyonom féltem.


A közjegyzői okiratok 2013ban íródtak. Azok is már elévültek 5 ev után azt mondta a közjegyző.


Valamiért nem végrehajtóhoz fordultak hanem személyesen Hozzám mint ingatlan tulajdonos.. ez fura. Nem kerestek 5 éve hivatalosan. A céget 4 ev 9 hónapja számolták fel. Lehet attól tartanak hogy igy nem behajtható a tartozás?


Illetve ha hajlok a megeggyezesre ez az összeg csökkenthető?

2020. aug. 26. 18:26
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez egyre bonyolultabb, keress meg egy ezzel foglalkozó JÓ ügyvédet.
2020. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!