Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV felé van tartozásom...

NAV felé van tartozásom kaphatok ezért részletfizetést?

Figyelt kérdés

Tavaly 220ezer forint tartozásról tájékoztatott a NAV mivel nem tudtam fizetni ezért a fizetésemből vonták a tartozást viszont 2 hónapja leépítés volt a gyárnál ahol dolgoztam így elküldtek. Mivel nem volt járadékom így a Nav nem tudott semmit se levonni a számlálról.

Pénteken kaptam egy levelet hogy az ügyem a végrehajtási osztályon van, a tartozásom még 110ezer forint. Szeptember 4én kijönnek a házhoz ahol lakom vagyon feltárásra de a gondom az hogy egyik barátnőmmel élek albérletben és nem szeretném hogy elvigyék bármelyik holmimat.

Idáig alkalmi munkából éltem, szeptember 10.től pedig újra tudok menni dolgozni, úgy vettek csak fel egy másik gyárba viszont így kérhetnék részletfizetést? Úgy tudom évente 1x lehet kérni részletfizetést. Köszönöm a válaszokat

31/N


2020. aug. 30. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, magánszemély 500 ezer Ft alatti tartozásra automatikus részletfizetési kérelmet adhat be, amit egy évre adnak meg.

Van rá nyomtatvány a NAV honlapján.

Fontos, hogy az automatikus részletfizetést kérd, mert szemben a sima részletfizetési kérelemmel itt a jövedelmi és vagyoni helyzetedet nem vizsgálják.

A kérelem benyújtásával egyúttal a végrehajtást is szünetelteted, így a vagyonfeltárásra sem kerül sor.

2020. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Holnap akkor személyesen elintézem, köszönöm szépen
2020. aug. 30. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Évente egy alkalommal van lehetősége a magánszemélynek, hogy automatikus részletfizetést kérjen a NAV-tól akkor, ha a tartozása nem haladja meg az 500 ezer forintot, mely maximum 12 hónapra adható (azon belül a hónapok számát Te határozod meg).


"A kérelem benyújtásával egyúttal a végrehajtást is szünetelteted, így a vagyonfeltárásra sem kerül sor."


Pontosítok: A végrehajtási eljárást egy benyújtott kérelem akkor szünetelteti, ha a tartozás esedékességét követő 8 napon belül nyújtották be. Minden más esetben a végrehajtás folytatható, amíg helyt adó határozat nem születik a kérelemre és az jogerőssé nem válik. Egyébként a jogszabály arra az esetre, ha a kérelmet már elbírálták, helyt adó határozat született, de még nem jogerős, akkor a helyt adó határozat meghozatalától (hiába nem jogerős még) további végrehajtási cselekmények nem végezhetők.

Lesarkítva ez annyit jelent, hogy például egy kiadott inkasszót nem kötelező visszavonni, de újabb már nem adható ki.


Automatikus részletfizetésnél a gyakorlatban úgy kezelik, hogy azt, ha a két feltételnek megfelelt az adózó, mindenféleképpen meg fogja kapni (törvény erejénél fogva), ezért nem élnek továbbiakban a fenti lehetőséggel, és szünetelőként kezelik az ügyet. Tehát visszavonják az inkasszót, stb. még a határozat jogerőre emelkedése előtt.


"Úgy tudom évente 1x lehet kérni részletfizetést"


Rosszul tudod. Ha Te minden héten benyújtasz egyet, akkor azt mind el fogják bírálni. Az AUTOMATIKUS részletfizetést van módod évente egyszer megkapni. Kérni akárhányszor lehet, csak megkapni nem...

2020. aug. 31. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rosszul tudod. Nem egyszer
2020. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!