Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van szükség (lehetőség)...

Miért van szükség (lehetőség) megállapodásra egészségügyi szolgáltatásra aminek a járulék havi összege min.bér 50 % - a ha létezik a 7710 ft-os egészségbiztosítási járulék fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés

Ki az aki a megállapodást választja és miért azt, miért nem a 7710 ft-ot fizeti?

Nem értem a különbséget...


2020. szept. 24. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én meg nem értem a kérdést, fogalmazd meg érthetöen!
2020. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem érted, első, akkor ne akarj válaszolni, mert a kérdés értelmes


Kérdező, nem mindenki kötelezett eü szolg járulékra, de szeretne eü ellátást, ez nekik van kitalálva. Pl itt tanuló külföldi diák, nem eu-s biztosított.

2020. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha nem érted a kérdést akkor nem tudod a különbséget sem 🤷‍♀️


1. Egészségügyi szolgáltatási járulék havi 7710 ft amit az fizet aki nem rendelkezik járulékalapot képező jövedelemmel és egyéb jogon sem jogosult egészségügyi ellátásra. Kötelező a havi 7710 ft


2. Megállapodást lehet kötni egészségügyi szolgáltatásra. Ez esetben a fizetendő járulék havi összege a minimálbér 50 %.


Kérdés miért létezik egyáltalán a 2. verzió?

2020. szept. 24. 18:07
 4/8 A kérdező kommentje:

A külföldi állampolgárt értem oké..

De a Tbj.ben külön fel van tüntetve, hogy 1. nagykorú állampolgár 50%,2. kiskorú 30 %

3. Külföldi állampolgár aki magyar oktatási intézményben tanul


Az 1. és a 2. ő miért kötne megállapodást?

2020. szept. 24. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mint írtam, mert nem mindenki fizethet eü szokgot, csak törvényben meghatározott kör. Aki ellátást akar, de nincs ebben a körben, annak marad a megállapodás, az ellátas kifizetése vagy a magáeü.
2020. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mi az a kizaro ok amiért nem fizetheti a 7710 ft-ot, de magyar állampolgár? Kire vonatkozik ez? Mert pl. ugye a kiskorú szerzett jogként jogosult egészségügyi ellátásra, mivel kiskorú és magyar állampolgár.
2020. szept. 24. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert belföldinél is feltétel az eü szolgra az egy év lakhely, tarthely.

Idejön valaki kintről, befizet 7e-t és jöhet a nyitott szívműtét? Hát, nem. Na, ok köthetnek megállapodást pl.

2020. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2020. szept. 24. 18:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!