Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja befizetés online bevétel...

Szja befizetés online bevétel után 18 év alatt. Hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom Magyarországon befizetni a személyi jövedelemadót külföldről jövő online bevételek után 18 év alatt?


Pl: youtube hirdetések, blogokon elhelyezett hirdetések, google ads stb...

Ezek után, ha jól tudom szja t kell fizetni. Ezt 18 év alatt meg tudom tenni?



2020. okt. 27. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem
2020. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért nem?


Az adózás korosztálytól független.

A különbség csak annyi a kiskorú és nagykorú között, hogy a papír alapon beadott bevallást a szülő (gyám stb.) írja alá a kiskorú helyett és a nevében is Ő jár el.


Viszont 18 év alatt szerintem ilyen tevékenységet nem végezhetsz, ugyanis adószámot kell kiváltani hozzá. Ha a másik fél külföldi, akkor még közösségi adószámot is.


Olvass bele ebbe a cikkbe, nagyon jól leírja az alapokat, csak a %-os mértékek nem minden esetben aktuálisak már.

[link]

2020. okt. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!