Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik a megfelelő adózási mód?

Melyik a megfelelő adózási mód?

Figyelt kérdés

Most indítok egy új vállalkozást.

Online szolgáltatás, magához a munkavégzéshez nincs szükség befektetésre, a már meglévő eszközeim és internetkapcsolatom elegendő hozzá. Pontosan ezért, emellett nem szívesen költenék (legalábbis az első hónap szükséges könyvelése előtt) több tízezret egy könyvelői tanácsadásra, mielőtt egyáltalán vállalkozóvá válnék.

Nincs(!) heti 36 órát meghaladó munkám. (Pontosabban határozatlan idejű fizetetlen szabin vagyok, turizmusban dolgoztam.)


A helyzet az, hogy ennél a munkatípusnál, nincs fix, sem becsülhető bevétel!

Az egyetlen ami biztos, hogy az első 3 hónap, de inkább fél év, nagyon alacsony, valószínűleg maximum 25-40ezer forint össz bevételt produkál havonta, több helyről.

Ezért a KATA kilőve, hiszen el sem éri a havi 50-et a bevétel, legalábbis eleinte.


Annyit viszont sikerült megtudakolnom, hogy adószámos magánszemélyként sem végezhető, mert egyértelműen rendszeresen, bevételszerzésre irányuló tevékenység.


Szóval egyben:

Melyik adózási módszerrel jöhetek ki a legjobban, ha adószámos magánszemélyként nem végezhető, a KATA-hoz pedig kevés a bevétel, költség pedig a 0 környékén van?



2020. nov. 12. 17:35
 1/5 A kérdező kommentje:

UI:


Az adószámos magánszemély nem "csak" azért nem megfelelő mert rendszeres-bevételszerzési, hanem mert abban az esetben a megbízó cégnek kellene a járulékokkal törődni, amit viszont nem szeretnek, így az egyébként is kevés elsőpárhavi bevétel egy részéről is le lehetne mondani.

2020. nov. 12. 17:37
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyit még szintén hozzátennék, hogy a bevételek vegyesen származnának Belföldről, EU-ból, és EU-n kívülről.
2020. nov. 12. 18:38
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

1. Beszélsz ismerős vállalkozóval, hogy ő szerződjön a céggel és Téged vegyen fel alkalmiba, a bevételből kifizeti a jutalékodat ( vagy legyen ez bármi is ) levonva az 1000Ft-os napi bejelentést.+ magad után kell fizetned a 7000-es eü hozzájárulást, de biztosított nem leszel tőle, a kivett pénz meg nem lesz adóköteles, mert alatta marad a mentesített összegnek. hátránya 1 foglalkoztatónál egy éveben max 90-120 napot tölthetsz így el, max havi 15 munkanappal ami alatt fel kéne tornáznod ezt az összeget annyira hogy megérje rá kiváltani a vállalkozóit.


2. Beiratkozol valahova nappalira, tanulni valamit, aminek később a vállalkozásban is hasznát veszed és így nem főállású szjasként indulsz el mellette. Nincs havi járulék, csak a kivét után adózol és járulékozol, av gy majd év végén az osztalékod után.


3. Elhelyezkedsz itthon- akár más területen is, ahol nem esel versenytilalom alá - vagy pl. Tirolba most is keresnek hotel személyzetet télre, és mellette vagy EU más tagállamávan biztosítottként, vagy 36 órát meghaladó munakviszony mellett másodállású szjasként kezded el.Nincs havi járulék, csak a kivét után adózol és járulékozol, av gy majd év végén az osztalékod után.

2020. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Igazából szabályosan reméltem, hogy Te válaszolni fogsz, elég sok válaszoddal találkoztam már az oldalon, talán az egyetlen aki normálisan írja le a dolgokat! :D


A helyzet a következő:

Nem egy hellyel, és nem hosszútávú szerződések lennének.

De leírhatom nyíltabban, csak ennek említésére sokan vérszemet kapnak és "ez nem munka" szólóznak.

Globális Virtuális Asszisztens.


Ez főképpen projekt alapú, vagy 1-2 órás megbízási szerződésből áll.

Átlagosan 40.000HUF bevétel egy hónapban, 5-7 különböző céggel kötött megbízási szerződéssel, és legalább ennyi számlából tevődik össze.

Azt is úgy, hogy 2 megbízás belföldről, 1 EU-s országból (pl. belga cég), 2 EU-n kívülről (1 USA-ból, 1 a Fülöp-szigetekről).


---------


23 vagyok, a szüleimmel együtt élek albérletben (Budapest). Szállodai recis vagyok, Márciustól Júniusig fizetetlen szabin voltam, Július-Szeptember nyitva voltunk, Októbertől pedig határozatlan ideig fizetetlenen, mert a komplett láncból csak 1 épület maradt nyitva, így 4 szállodányi személyzet keletkezett egy szállodára. Majd csak akkor fognak visszahívni, ha újranyit legalább mégegy.


Már a tartalékaimat élem, beiratkozni tanulni (és be is járni, hogy ne dobjanak ki) lehetetlen. (Az ingyenes OKJ-t elhasználtam Idegenvezető és Turisztikai Szervező képzésekre (igen, túlságosan egy területre koncentráltam, már megbántam).)


Tirol, illetve a környező EU-s országok azért nem igazán nyerők (amíg jobb anyagi helyzetben voltam, rengeteget gondolkoztam rajta, utána néztem sok dolognak), mert főképpen német nyelvet kérnek. Én csak angolul tudok felsőfokon, illetve most tanulom a franciát, de az is fél év minimum, mire munkához használható szintre kerül. Németet próbáltam tanulni, nyelvtanárhoz is mentem egy darabig, de arra egyszerűen nem tudtam ráérezni. Az angol és francia simán rendben van/volt, minden könnyű, de a németet különtanárral sem tudtam megtanulni.


Nincs olyan vállalkozó ismerősöm, bár ha lenne is, szerintem nincs az az isten, hogy foglalkozna havi több megbízási szerződéskötéssel más cégekkel, illetve velem.

2020. nov. 12. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

És maga a jelenleg fizetetlen szabira küldött vállalkozás sem lenne erre hajandó? ( Bár ha hotellánc, akkor nyilván rugalmatlanabb a dolog )


Ismerős kozmetikusnak visszesett a forgalma szüntetleti a katas vállakozását, már a havi 40-es bérelti díjat sem tudta kitermelni, most lehet ez lesz neki is a megoldás, hgy aalkival más vállalkozás alatt végzi a tevékenységet.


Diákhitel+ van év végéig ugyan, de pótfelvételi vagy keresztfélév már nem fog addig lenni felsőoktatásban. Esetleg last minute-os nappali képzésre tudnál bejelentkezni vele. Az egy fél millióval még tudna/tudott volna javítani a helyzeteden- nyilván annak egy részét el is vinné a tandíj, de nem okozna gondot a járulék, mert azon meg többet spórolsz.Kvázi járulékmentes vagy.


Én szjas vagyok nappali Turizmus -vendéglátás BA mellett, plusz szintén sok hotel egységes külföldi cégnek dolgozom munkaszerződéssel a szakterületen belül. Így kint vagyok biztosítva. Mi is bezártunk a kapacitás 20%-a ment szezonban is csak, de megtartották a régieket és a kemény magot, mégha csak 4-6 órákat bohóckodunk is most az alap személyzetre, meg a felügyeletre. Otthon meg vendéglátó egységeim vannak és voltak tavaszig, azóta bezártuk őket, nagyon nyitni tavaszig nem is hiszem hogy fogunk otthon sem.

2020. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!