Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb. kiskönyv megszünt vagy...

Tb. kiskönyv megszünt vagy nem? Több helyen olvastam, hogy nem kötelező kitölteni. Bizonyos helyeken viszont kérik, mint pl. az álláskeresési járadék megállapítása.

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem szűnt meg, kötelező (kifizetőhelyek miatt). Jövedelemigazolás szűnt meg
2020. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
nem szúnt meg, de nem is kötelező. a te érdeked, hogy meglegyen. nekem nincs meg, de anélkül is meg tudták állapítani az álláskeresési járadékomat.
2020. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Kb egy hónapja igényeltem egy dolgozóknak táppénzt veszélyeztetett terhesség miatt. Hiánypótlásra bekérték a rózsaszín kiskönyvét is.
2020. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De, 2, kötelező. Ebtv vhr 37.
2020. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szűnt meg, még a kitöltése is kötelező, de nem a világ vége, ha nincs meg, de az elektronikus rendszer nem tökéletes, hitelesebb a kiskönyv stb. indokkal maradni is fog.
2020. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
De, 5, a világ vége annak, aki kifizetőhelyre megy és nem tudja igazolni a jogviszonyt vele, ugyanis csak ez fogadható el hozzá. Neked se lenne mindegy, 50 vagy 60% a táppénzed, vagy megvan-e 365 napod a csedhez.
2020. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szűnt meg. Még mindig kötelező kiállítani és átadni a munkaviszony megszűnésekor a dolgozónak.


A "Jövedelemigazolás" nyomtatvány kitöltése vált kötelezőből nem kötelezővé. Azt akkor adják ki ma már, ha külön kéred.

Én ettől függetlenül is mindenkinek kiadom, ha kéri, ha nem.

2020. dec. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7, a jövedelem igazolás pár évig volt nem kötelező, tavaly már az is kikerült a törvényből, hogy kérésre ki kell adni.

Hogyan dolgoztok, ennyire nem követtek változásokat???

2020. dec. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as!

Adunk igazolást hasonló adattartalommal, nem formanyomtatványon, ha kérik, ha nem, ha létezik, ha nem. Az éves NYENYI/TENYI adatszolgáltatásokról is minden dolgozó kapott egy példányt, pedig az sem volt kötelező. Rápecsételtük, hogy nyugdíjazásig megőrzendő. Mi már csak ilyenek vagyunk. :)

2020. dec. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!