Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szeretném elkezdeni fizetni...

DDDDani kérdése:

Ha szeretném elkezdeni fizetni TB-m magam után,akkor elég csak elutalni a pénzt az adott számlaszámra,adószámot feltüntetve vagy előtte muszáj benyújtani feltétlen a 20T1011U űrlapot?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 00:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Az attól függ, hogy mikortól keletkezik TB fizetési kötelezettséged. Ha 2020.07.01 előtt, akkor be kell adnod az adatlapod, ha utána akkor nem, mert automatikusan kiértesít majd a NAV.
2021. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Így van.
2021. jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Március óta.Orvosnál voltam,ő jelezte,hogy piros a tajom(rendezetlen),rákérdeztem és ő mondta,hogy elég újra elkezdeni fizetni és rendben lesz(tehát nem márciustól) Ezért tettem fel a kérdést.Az adatlap beküldésre a NAV mire válaszol..legutóbb 1 hónap volt. Az új munkahelyemen meg még nem világos teljesen mikor kezdek várhatóan pár héten belül de nekem muszáj lenne már elmenni az orvoshoz. Ezért töprengtem azon ha befizetem a számlára az e-havi Tb-t akkor már rendbe leszek-e.
2021. jan. 16. 09:27
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha csak befizetsz az nem elég ebben az esetben.
2021. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ez sokba lesz. Ki fogják számlázni az egészet márciustól amit nem fizettél ki sajnos. Régen velem is megtörtént.
2021. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

"Ki fogják számlázni az egészet márciustól amit nem fizettél ki sajnos."


A NAV nem számláz. Ő nem egy gazdasági társaság, hanem adóhatóság, tehát kötelezettséget ír elő, nem pedig számláz. :)


Ha március óta kellett volna fizetned és nem tetted meg, akkor ahhoz jelentős hátralékod keletkezett, hogy innentől kezdve fizetőssé váljon az orvosi ellátásod.


Ugyanis a nemrég bevezetett új szabályozás szerint, ha július 01-jétől számított fizetési kötelezettségen 6 havi járulékösszeg elmaradásod van, akkor az orvosi ellátásodért fizetned kell.


A július 01. előtti elmaradások miatt ilyen szankció nincs. Tehát ha csak július 01. előtti elmaradásod lenne bármilyen összegben, azt az új szabályozás nem érinti, de természetesen visszamenőleg azt is várja az állam.


Jelen pillanatban az a nagy helyzet, hogy csak akkor lesz "ingyenes" az orvosi ellátásod, ha rendezed legalább a július 01-jétől fennálló hátralékod. Ugyanis, ha már orvosi ellátást kaptál, utána hiába fizeted ki visszamenőleg a járulékot teljes összegben, azt az orvosi ellátást már ki kell fizetned. De ha rendezed a hátralékot, akkor a következő orvosi ellátások már újból "ingyen" lesznek.

2021. jan. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Mindenképp be kell adni az adatlapot, amivel Tb fizetésre jelentkezel, mert 2020 07 01 előtti a tartozásod.

Ha nem adod be, csak el kezded fizetni, attól még nem lesz rendezett a Tb-d mert csak gyűlik a pénz és gyűlik, de ők nem tudják mire fizeted, mivel nem jelentkeztél be hogy fizetned kell.

2021. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ki kell csengetned az elmaradt 9 honapot. Jobb ha mielobb, mert szamoljak ra a kesedelmi kamatot meg egyeb fityfenet.
2021. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,mivel tetü lassú az egész rendszer online,bemegyek hétfőn NAV-hoz megtudakolom és kifizetem amit kell.
2021. jan. 20. 20:15
 10/24 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem fogod tudni egyből kifizetni, mert határozatot akkor is meg kell várni, de ne legyen igazam.
2021. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!