Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoinból származó jövedeleme...

Bitcoinból származó jövedelemet el tudok könyvelni KATA-sként?

Figyelt kérdés
Tehát ha a profit alatta van a KATA-s limitnek, akkor hogy ne kelljen külön adózónom utána 15% SZJA-t + 15,5% Szochót, akkor a havi 50ezres tételes adóval le tudnám adózni az árfolyam nyereségből származó jövedelemet is? A kriptovalutakbol származó bevétel egyéb jövedelemnek számít jogilag, tehát nem tőzsdei kereskedésnek. Ha felveszek tevékenységnek olyat ami lefedi ezt az "egyéb tevékenységet" akkor vajon ilyen formában tudnék adózni kriptovalutákból?

2021. jan. 19. 23:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A váltó szolgáltat nekem és nem én neki. A sima deviza váltónak sem számlázol ha dollárban vagy euróban kapod a pénzed. Nézd tök egyszerű a helyzet, ez egy pénzeszköz amit a váltó átvált, annak ellenére, hogy nincs MNB árfolyama. A váltók helyzete is nehéz a szabályozás hiánya miatt, de erről már van uniós döntés. Nem szolgáltatást nyújtok a váltónak és nem árucikket adok, ő szolgáltat nekem.
2021. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem is vonta kétségbe. Ezért mondom, hogy a kata NEM jó erre. Árfolyamnyereségként az 53-ban kell kimutatni és megfizetni utána az adókat.
2021. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 EgyGabor ***** válasza:
30%
El tudod szamolni 1m/hoig. Pl. eladtal valamit Bitcoin-ert kifizeted (magadnak) es az a beveteled amit atvaltasz forintra.
2021. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene 1M/hó korlátot megszabni? Sehol nincs ilyen korlát előírva. Meg kinek állítanál ki számlát, milyen címszóval? Több helyen is sántít az elképzelésed.
2021. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!