Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet adóbefizetéssel csalni?...

Lehet adóbefizetéssel csalni? Tehát sokkal több adót fizetek be mint kellene, mert tudom, hogy valaki nyomoz az anyagi helyzetem után.

Figyelt kérdés
S miután megtudja hogy ennyi adót fizettem azt hiszi hogy gazdag vagyok. Ugyanakkor én nem állítok semmit, csak hagyom hagy vonjon le hamis következtetést. Rámhúzhatják emiatt a csalást?
2017. okt. 22. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy fogyassz kevesebb marihuanat vagy tanulj meg szivni.
2017. okt. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magánszemély elől el tudod a készpénzt tüntetni, de ha nincs hozzáférése az ügyfélkapun a te adataidhoz, soha az életben sem fogja megtudni, hogy mennyi adót fizettél be!

Viszont nagyon meglehet, hogy attól kezdve nem csak ez a magánszemély nyomoz az anyagi helyzeted után, hanem a nav is. Jól gondold meg mit teszel!

2017. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor mégis tilos több adót fizetni, mint amennyit kell?
2017. okt. 22. 10:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tilos! De később úgyis vissza akarnád kérni, és ha jelentős az összeg, könnyen belefuthatsz egy : Kiutalás előtti ellenőrzés" procedúrába, akkor viszont kiforgatják még a kispárnádat is, nemcsak a zsebeidet... és attól lesz gyanús, hogy miért is utaltál be x többletet, mert ez nem szokás...
2017. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem egyszerűbb egyszerűen csak nem fizetni be a következő évi adót?
2017. okt. 22. 11:29
 6/10 xswerdy ***** válasza:

befizethetsz többet, mint amit bevallasz. Kérdés, hogy aki nyomoz utánad, az a bevallásodat fogja-e megszerezni titkosszolgálati módszerekkel, vagy a a befizetésedet...


Igen, ha túlfizetésben vagy, azt persze bent is hagyhatod.

2017. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de az a legnagyobb hülyeség, hogy a nav-nál hagyni egy évre előre a pénzemet, amikor ott egyetlen fillért sem kamatozik. Nem azért, mintha bárhol máshol olyan sokat fialna, de akkor is legalább én használnám, és nem az az állambácsi, aki egyébként is túl sok pénzt forgat a kezében.
2017. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha gazdagnak hisznek emiatt akkor sokkal kedvezőbb feltétellel kapok hitelt!
2017. okt. 22. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:

A pénzintézet nem azt kérdezi, hogy mennyi adót fizettél be, hanem azt, hogy mennyi a havi fix-ed!!! Hogy tartozol-e a nav-nak, önkormányzatnak, erről vinned kell egy külön nav igazolást, hogy tartozásod nincs. És ennyi!

Szóval totál felesleges befizetned a többlet adót, semmit nem fogsz vele elérni.

2017. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem csak pénzintézettől lehet hitelt kapni.
2017. okt. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!