Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Interneten eladott kisebb...

Interneten eladott kisebb értékű dolgok után hogy kell adózni, mi a jelenlegi törvény erre nézve?

Figyelt kérdés
ha valaki kiváltja az egyéni vállalkozóit, arra más szabály vonatkozik, mintha magánszemélyként adna el valamit? (Vagy ha nem szerepel a tevékenységi körben az értékesítés, akkor nemis lehet e.v-ként adózni utána?)
2021. febr. 2. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nagyban függ attól, hogy mit adnál el és azok honnan vannak.
2021. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
saját használati tárgyakra /ajándékba kapott kis értékű tárgyakra mi vonatkozik?
2021. febr. 2. 22:46
 3/18 anonim ***** válasza:
A 600ezres szabály
2021. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szja tv 58. § (9)
2021. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Fsms ***** válasza:
600.000 HUF per év.
2021. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A 600 ezer mellé azt kell még tudni, hogy az eladási árnak olcsóbbnak kell lenni a vételinél, tehát az nem megy, hogy 5000ért vett dolgot 7-ért árulsz.
2021. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#6 - pls másold be a törvény szövegét, ami kiköti, hogy én csak olcsóbban adhatok el ingóságot, mint amennyiért vettem, köszi.
2021. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7: a nav kereskedelmi tevékenységnek minősíti ha drágábban adod el (nem akkor, ha 1db-ot adsz el drágábban, hanem ha sorozatban). Egyébként szoktak is jönni, hogy mutass számlát, de nyilván a 3 éve vett babaruháról senkinek nincs.


Egy perc google-el találsz csomó ilyen esetet.

2021. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8 - mutass erről nav állásfoglalást vagy információs füzetet, hogy ezt kereskedelmi tevékenységnek minősítik. Nem fogsz találni. Nem attól lesz valami kereskedelmi tevékenység, hogy drágábban adod el. Egy életszerű példa: X évvel ezelőtt vettem egy videókártyát 50ezer forintért. Én ezt használtam, ez pörgött a gépemben, meg voltam elégedve vele. Most, X+3 év múlva eladom 100 ezerért ezt a kártyát, mert a kriptósok miatt az egekben van az ára. Duplájáért adtam el. Mi volt ebben a kereskedelmi tevékenység.

Mellesleg az szja törvény szerint, ha nem tudod számlával vagy adásvételivel igazolni a beszerzési árat, akkor az eladási ár 75%-át vélelmezik. Vagyis akkor máris drágábban adtad el, mint az elszámolt beszerzési árad. Ezzel a logikával nem lehetne semmit sem eladni akkor.

2021. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!