Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó szeretnék...

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni, fodrász vagyok, segítség kellene?

Figyelt kérdés
könyvelői segítségem csak 2 hét mulva lesz, de már holnap vállalkozóvá szeretnék válni, csak nagyon hülye vagyok hozzá. elkezdtem elektronikus úton kitölteni, de elakadtam az adózással kapcsolatos résznél. tudna valaki segíteni, aki ismeri ezt a nyomtaványt?
2010. aug. 16. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miben segíthetek?
2010. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
pl itt ez az adozással kapcsolatos oldal, 15 pont van felsorolva, amit jelolgetni lehet, de nem tudom melyik vonatkozik rám, kopizni meg nem tudok. aztán a számviteles oldal sem tiszta, egyáltalán. de mindegy, igy gondolom ez nehéz lesz. ha az okmányirodába bemegyek, ott segíetnek, vagy konyvelohoz zavarnak? :(
2010. aug. 17. 08:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Az a 15 pont az áfa kérdésével foglalkozik. Ha áfa-körös szeretnél lenni, akkor kell az első pontot x-elni, a többi 14 pont nem vonatkozik rád.

De szerintem neked inkább alanyi adómentességet kellene választanod. Ennek feltétele, hogy ne haladja meg az 5 millió Ft-ot az árbevételed. Ha év közben kezdesz, akkor időarányosan kell nézni. Ebben az esetben itt nem kell x-elni semmit, és nem kell foglalkoznod az áfa kérdésével sem.

Az alanyi adómentesség azt jelenti, hogy nem fizetsz áfa-t a bevételeid után, viszont a költségeid után sem vonhatod le.


A következő lapon a második pontban kínálja fel az alanyi adómentesség lehetőségét. Szóval, ha ezt választod, akkor ezt kell x-elni.


Átalányadózást szerintem NE válassz. Ez azt jelenti, hogy a bevételed x %-át(nem tudom a pontos számot, de nem sok az biztos) vonhatod le költségként a bevételedből. Ami marad azután kell adóznod. Ez inkább annak javasolt, aki nem tud költséget a elszámolni a bevételeivel szemben. Te viszont tudsz, mert pl. anyagot szerzel be a munkádhoz.

Ha nem választod az átalányadózást, akkor a bevételeidből a tényleges költségek kerülnek levonásra.


A számvitellel és biztosítási jogviszonnyal kapcsolatos adatokat akkor kell tölteni, ha van főállásod.

Gondolom neked nincs. Így majd szükséges lesz vállalkozói kivétet kivenned havonta, ami után járulékokat kell fizetned magad után.

A vállalkozói kivétet is elszámolhatod költségként, és az utána fizetett járulékok egy részét is.


Remélem tudtam segíteni, ha valami nem világos kérdezz nyugodtan.

2010. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még egy kis kiegészítés a második adózással foglakozó oldalhoz.

Közösségi adószámot akkor kell kérni, ha Eu-n belülről szeretnél beszerezni vagy ott eladni. Ez utóbbi a te esetedben nem valószínű, de gondolom a beszerzés sem.

x-elj nem-et, mert közösségi adószámot utólag is lehet kérni és ha mégis az Eu-ból szeretnél anyagot beszerezni, akkor ezt meg tudod beszélni a leendő könyvelőddel.

2010. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

jajdejó, köszönöm szépen a segítséged :) ezeket gyorsan átfutom, és ha valami nem tiszta, még kérdezek :))


szoval a 15 pontos oldalon semmi, a kovetkezon alanyi adomenetesség, és nem átalány, a többit hagyhatom.


amit még nem tudok, hogy székhelynek jelölhetem a lakcímemet, telephelynek pedig a munkavégzés helyszinét (ahol széket fogok bérelni)?


aztán a másik, hogy kikerestem én a fodrászatnak a szakmakódját, meg minden, de bizonyitványomról képet nem kell csatolni, vagy valami? ugye ez ügyfélkapu, hol hietlesitsem? ha elküldöm az adatlapot, onnantól kezdve mikor leszek vállalkozó?

2010. aug. 17. 09:37
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, így jó lesz a kitöltés, csak még annyi, hogy a közösségi adószámhoz is x-elj nem-et.

Székhely-telephely is jó lesz.

Ügyfélkapu regisztrációt csak Okmányirodában tudsz intézni, mindenképpen be kell menned. Képet csatolni nem tudsz a bizonyítványodról, de az Okmányirodában rákérdezhetsz, hogy be kell-e mutatni.

Hogy mennyi az ügyintézés ideje, azt sajnos nem tudom megmondani. A sógorom februárban váltotta ki elektronikusan a vállalkozóiját, és neki 2 hét múlva küldték a visszaigazolást róla.

2010. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hu, a két hét az nagyon sok. és ha személyesen megyek be, akkor egyből? mert akkor inkább kitöltöm ott. az ügyfélkapu reget már elintéztem múlt héten, szóval az nem gáz. tényleg nagyon köszönöm a segítségedet :)
2010. aug. 17. 10:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azóta már gyorsabb az ügyintézési határidő. Ha bemész, és ott adod le, akkor sem lesz gyorsabb szerintem. Az adószámodat ugyanis az Apeh adja ki, nem az Okmányiroda.
2010. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ja, oké, akkor elküldöm :) még annyit gyorsan, hogy a B betétlapnál újra be kell irnom a fodrászatot az első helyre?
2010. aug. 17. 11:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ha további tevékenységeket veszel fel, akkor az már nem fér el a törzsadatoknál. A B betétlap arra való, hogy ott tudod felsorolni a további tevékenységeket.
2010. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!