Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV súlyos fogyatékosság...

NAV súlyos fogyatékosság miatti személyi kedvezmény értelmezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A NAV weblapján a következő olvasható: " a kedvezmény összege 2021-ben 55800 forint havonta, amely 8400 forint adómegtakarítást jelent havi szinten"


Segítene valaki értelmezni?

A súlyos fogyatékosság igazolása 2010 óta megvan, eddig is igénybe vettem az adókedvezményt.


Ha jól értem mostantól még több kedvezményt biztosítana az állam, viszont 8400 Ft adómegtakarítást írnak.

Az 55.800 Ft adóalap csökkentést bevalláskor kell majd kérnem, és ha a munkaviszonyom 365 napig folyamatos az adott évben, akkor a következő évi adóbevalláskor tudom visszaigényelni a 12*55.800 Ft - 16 % SZJA összeget?



2021. febr. 24. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Teljesen mindegy, hogy hány nap munkaviszonyod van, akár 1 nap is elég az évben, ha megfelelő a kereseted. A jövedelmed számít, nem a ledolgozott idő. A havi keret az 55.800, vagyis ennyivel csökknetheted az adóalapodat, majd ennek veszed a 15%-át. Ha év közben nem érvényesíted, akkor év végén visszaigényelheted, vagyis 12*55.800*0,15, vagyis 100.440 lesz az adóvisszatérítés, ha év közben nem érvényesíted.
2021. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem véletlen a NAV weblapján az új szövegezés, gondolom sokan félreértették - mint ahogy én is. Már kezdtem reménykedni, hogy a kedvezmény mértéke legalább a gyógyszerköltséget eléri. Tévedtem.


Akkor így jön ki a havi 8400 Ft amit írnak, az az 55.800 Ft 15 %-a, tehat múlt évhez képest kemény 350 Ft-tal több. Ez haladás...

2021. febr. 24. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod.
2021. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megint túlbonyolították azt, ami egyébként egyszerű volt.

Ez hazánkban már népszokás. :)


"Ez haladás..."


Haladást senki nem ígért. Azt is megtehetik, hogy évekig ezen a szinten tartják a kedvezményt. Lásd családi kedvezmény 1 gyermek után, vagy akár a családi pótlékot, öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegét. Utóbbiakat kb. 10-15 éve nem emelték.

2021. febr. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túlbonyolították, viszont ez egy üdítő változás. Mivel adókedvezményből adóalap-kedvezmény lett, így akár egy két gyerekes szülőnek, akinek eddig kiütötte az szja-t a családi kedvezmény, többet tud kihasználni ebből az egészből.
2022. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!