Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jövőre mennyire változik a...

Jövőre mennyire változik a súlyos fogyatékossági adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Idén havi kb 8e volt a visszaigényelhető összeg. Jövőre ez változik, de összegbe vajon mennyi lesz?


"A jelenlegi szabályozás szerint a kedvezmény mértéke a tárgyévben érvényes minimálbér 5 százaléka (2020-ban 8.050 Ft), amelyet az összevont adóalap adójából kell levonni.


2021. január 1-től úgy módosul a törvény, hogy a kedvezmény összegét az összevont adóalapból kell érvényesíteni, amelynek mértéke havi szinten a minimálbér harmada száz forintra kerekítve."


Ezt, ha valaki számszerűsítené nekem, azt megköszönném.:)


2020. dec. 6. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az első házas kedvezménynél is adóalapot csökkentő összeget kell az igénylólapra írni. Ez ott 33350, ami nettó 5 ezer adókedvezmény.

Ha itt a minimálbér harmadát kell venni, az mondjuk 55000 (nem tudom, jövőre mennyi lesz), ami mondjuk 8300 forint kedvezmény. De ne legyen igazam, mert ez aztán nem lenne egy nagy emelkedés...

2020. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Forrás?

Meg amúgy amíg nem tudni a minimálbért nincs miről beszélni.

2020. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, nézd, itt van egy példa, az idei minimálbérrel számolva:

[link]


Behelyettesítettem a saját fizummal is, 4 forint különbség jött ki. Szóval bár máshogy fognak számolni, nem nagyon fog változni a végösszeg.


Kiszámoltam úgy is, ha 170 ezerre emelnék a minimálbért, akkor 454 forinttal lett több a vége a mostaninál.

2020. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megmarad a havi kb 8e, az már tökéletes. Köszi a válaszokat! :)
2020. dec. 6. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!