Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Brutto 250 a keresetem. 3...

Brutto 250 a keresetem. 3 gyerkocom van. 3 eves, lassan 2, es egy 7 hos. Iden eloszor en vennem igenybe a csaladi adokedvezmenyt. Mekkora osszeget kapok vissza?

Figyelt kérdés
200ezer felett kapok miden honapban a munkahelyemrol. Egy osszegben kerem.Az lenne a kerdesem, hogy kb mekkora osszegre szamithatok?
2021. márc. 9. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bruttó 250 ezret keresel, akkor lényegében a adómentes leszel, mert 100 ezer lenne a kedvezmény, de az összes járulékod és adód nincs annyi. Keress egy bérkalkulátort, az pontosan megmondja.
2021. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 gyerekre 99 ezer kedvezményt kapsz. Vagyis kapnál, ha fizetnél ennyi adót, szóval tulképp megkapod a bruttódat.
2021. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves elso. Csinaltam egy berkalkulatort. Mit kell neznem ott pontosan?
2021. márc. 9. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Beirod az adataidat és megmondja mennyi a nettó fizetesed egy hónapban.


Ha a kedvezményt egy összegben kéred, akkor a szamitott nettó-a jelenlegi fizetesed x 12 lesz az a pénz, amit kapni fogsz visszateriteskent, ha végig dolgoztál a tavalyi évben.

2021. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam. Itthon vagyok a gyerekekkel. Van egy 3 eves (febr) van egy lassan 2 eves (maj) es egy 7hos.
2021. márc. 9. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyedből is vonnak szja-t. Így abból is érvényesítheted a kedvezményt. Vagy a bruttó 250-ben már a két gyed is benne van? Ha nincs, akkor igénybe tudod venni a 99 ezret.
2021. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most olvasom újra, a tavalyi évre akarod visszaigényelni egyben, vagy miről beszélünk pontosan? Vagy majd jövő ilyenkor az idei évre?
2021. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tavalyi evre szeretnem. Pontosan nem tudom, hogy van a brutto,nem ertek nagyon ezekhez. Annyit tudok, hogy a cegnel 250 a brutto mindenkinek.
2021. márc. 9. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Kaptál papírt január végén a munkáltatódtól és onnan, ahol a csedet/gyedet szamfejtették? Azon rajta van, mennyi adót vontak tavaly összesen. De ha jól értem, tavaly nem dolgoztál, így valójában mindegy, hogy mennyi a bruttód, ha a gyakorlatban nem kaptál fizut, csak csedet meg gyedet. Akkor tudjuk megmondani, mennyit tudsz visszaigényelni, ha tudod, mennyit vontak.
2021. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olyat találtam, hogy Levont adóelőleg. 382.127
2021. márc. 9. 21:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!