Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor kell e adóznom...

Most akkor kell e adóznom vagy nem?

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mi van akkor ha magyar OTP kártyámról veszek le pénzt a Binance.com-ra, kripto valiluta kereskedésre, viszont a Binance.com on a MÁLTAI lakásom címe van,nevemre szóló internet előfizetéses számla bemutatása a binance.comon ( kötelező bemutatni az oldalra való regisztrálásnál)

Viszont a pénzt az oldalrol a kripto valutázás után a revolut kártyámra utalom ki SEPA-val, amely revolut bankkártyámat szintén a máltai cimemre küldtek ügye

Akkor végül is kell e adóznom a kriptozás utan mint otthon? vagy egyáltalán nem, mert máltán ez adó mentes a kripto valutázás az itteni szabályok szerint, csak nehogy belekössenek valahogy valamibe h magyar adóznom kell mégis..

Annyi h a revolut kártyám amire vissza utalom a penzt magamnak, magyar cimemet irtam be, de a máltai cimemre kuldték ki a bank kartyát.és magyar telószámmal regisztráltam a revolutra.

Most akkor bele tudnak kötni h kell e adóznom utána vagy nem?

Biztosra akarok menni!

Köszi. Nehogy egyszer kapjak egy levelet h nem adóztam.



2021. márc. 9. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A jövedelem után alapból abban az országban kell adóznod, ahol megszerezted, illetve ott, ahol évi 183 napot élsz.

Ha ez Máltán van, akkor ott, ha Magyarországon akkor itt.

Hogy a számláid hol vannak regisztrálva, vagy hova küldték a bankkártyáidat, az ebből a szempontból irreleváns.

2021. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha az OTP - m re küldik de tudom bizonyitani hogy Máltáb élek( lakás szerződés, internet számla) akkor nem a magyar adózás szerint kell eljárnom, hiába a Magyar bank kártyámon veszem fel a SEPA utalásos kriptó valutázásból származó jövedelmemet?
2021. márc. 9. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Így van, ha bizonyítottan legalább évi 183 napot Máltán élsz, az ottani szabályok szerint adózol.

Hogy ennek igazolására milyen dokumentumokat kérhetnek, azt viszont nem tudom.

2021. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lakas szerzodes es/vagy internet szamla nem eleg, ez nem bizonyitja, hogy ott elsz.

Utlevel-bejegyzesek, repulojegyek, mobilszolgaltato helyadatai, bankkartya-hasznalati adatok, ezek szoktak rutinszeruen ellenorizni.

2021. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A 183 napot meghaladtam, nen mentem azóta haza, mobil szolgáltato helyadatai csak a szigeten szerepelnek, akkor ezek szerint ha pl holnap berakok penzt, de jovoheten kiveszem, nem kell erte adoznom semmit?
2021. márc. 9. 22:32
 6/12 A kérdező kommentje:
Van aki szakmailag jartas ebben a témában?
2021. márc. 9. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
kell adóznod
2021. márc. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Vagy ha a kriptozas utan a revolut bank kártyámra utaltatom ki a penzt a weboldalrol?

annak köze nincs a bankokhoz, máltai cimemre küldték ki a kártyát..

2021. márc. 10. 10:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nagy összegeket Revolutra nem utaltatnék. Elég sok sztorit olvasni, hogy random zárolnak számlákat és hiába küldi be az ember az összes iratot, amit kérnek, nem fér többé a pénzéhez.

Miért használsz még egyáltalán OTP-t, ha nem itt élsz és nem is szándékozol hazajönni? Máltán nincs bankszámlád? Ha ott ennyire lazák a szabályok, a legtisztább lenne oda utaltatni.

2021. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha kint elsz, akkor van bejelentett lakcimed, illetve az ottani adohatosagnal is be vagy jelentkezve, hisz akkor ott adsz le evente adobevallast.
2021. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!