Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor kell e adóznom...

Most akkor kell e adóznom vagy nem?

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mi van akkor ha magyar OTP kártyámról veszek le pénzt a Binance.com-ra, kripto valiluta kereskedésre, viszont a Binance.com on a MÁLTAI lakásom címe van,nevemre szóló internet előfizetéses számla bemutatása a binance.comon ( kötelező bemutatni az oldalra való regisztrálásnál)

Viszont a pénzt az oldalrol a kripto valutázás után a revolut kártyámra utalom ki SEPA-val, amely revolut bankkártyámat szintén a máltai cimemre küldtek ügye

Akkor végül is kell e adóznom a kriptozás utan mint otthon? vagy egyáltalán nem, mert máltán ez adó mentes a kripto valutázás az itteni szabályok szerint, csak nehogy belekössenek valahogy valamibe h magyar adóznom kell mégis..

Annyi h a revolut kártyám amire vissza utalom a penzt magamnak, magyar cimemet irtam be, de a máltai cimemre kuldték ki a bank kartyát.és magyar telószámmal regisztráltam a revolutra.

Most akkor bele tudnak kötni h kell e adóznom utána vagy nem?

Biztosra akarok menni!

Köszi. Nehogy egyszer kapjak egy levelet h nem adóztam.



2021. márc. 9. 21:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok bank kártyát csináltatni amig nem hajlandó bejelenteni itt a fönököm!

Nyaron tudok másik munkahelyet keresni most nincs más választás.

Most az a kérdésem hogyha ide szol a lakcimem, es ne méd nem adoztam ide semmit akkor kell e adoznom ha a magyar otp-mre jon kriptozas utan penz vagy nem?

Könyvelők irjanak!

Köszi!

2021. márc. 10. 12:14
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy fogsz itt részletes, személyre szóló és pláne ingyenes tanácsadást kapni egy könyvelőtől.


Itt mindenesetre azt írják, hogy nem kell feltétlen munkaszerződéssel rendelkezned, hogy EU állampolgárként bankszámlát nyithass Máltán. Elég egy legalább 6 hónapra szóló, érvényes lakásbérleti szerződés.


[link]


Ha ez semmiképpen nem járható út számodra, utaltass az OTP-re és várj. Nem tudom, pontosan mekkora összeget vársz a Binance.com-tól, de gondolom nem többmilliós tételekről van szó, ha feketén dolgozol a befektetésed mellett.

A jóváírás a számlán még nem vonja magával automatikusan, hogy a NAV jelentkezzen nálad. Ha ez véletlen mégis megtörténne, ráérsz akkor tárgyalni velük a helyzetedről.

2021. márc. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!