Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyitottam egy egyéni vállalkoz...

Nyitottam egy egyéni vállalkozást ügyfélkapuval, jól csináltam, rengeteg kérdés volt?

Figyelt kérdés

[link]



A fentiek lettek csak kiválasztva.


Évi 12 millió alatt lesz a bevétel, külön adót nem akarok fizetni.


2021. ápr. 14. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből nem lehet megállapítani. Ha főállású katás akartál lenni, aki áfamentes, akkor jónak tűnik. Bár merülnek még fel kérdések azért.

Az, hogy 12 milkó alatt van a bevételed, az önmagában még messze sem garancia arra, hogy ne kelljen plusz adót fizetni.

A többi hivatalhoz se felejts el bejelentkezni a vállalkozás megalapítása után.

2021. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez még csak az első lépés.


Kamarai regisztráció, engedélykötelezettség ha kell, ha kereskedelmi tevékenységet folytatsz akkor azt is az önkormányzatnál, iparűzési adó bejelentés, NAV online számlázó stb.

2021. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezek még egyikek sincsenek meg ezen utóbbiak.
2021. ápr. 14. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el hogy KATA-sként már az ehónap is adóköteles, tehát május 12-ig 50-et kell majd utalnod.
2021. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
regisztrációt követően azonnal ketyeg a havi 50k adó, függetlenül hogy van-e bevételed
2021. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!